Levent Gültekin Cumhurbaşkanı Adayı olmaktan vazgeçti

Twetter hesabından duyurdu

Levent Gültekin Cumhurbaşkanı Adayı olmaktan vazgeçti

Cumhurbaşkanlığı’na bağımsız aday adayı olduğunu açıklayan gazeteci- yazar Levent Gültekin adaylık başvurusu yapmaktan vaz geçtiğini açıkladı.

“İktidar 100 bin imza toplama işini 5 güne sıkıştırarak imkansız hale getirdi” diyen Levent Gültekin adaylıktan vaz geçtiğini twetter hesabından duyurdu:

Levent Gültekin daha sonra yine twitter hesabından şu mesajları paylaştı:

"Bu seçim cumhurbaşkanı seçimi değil ülkenin kader seçimi. Sanki bir cumhurbaşkanı seçiyormuş gibi hareket etmek iktidarın ekmeğine yağ sürer ve bu antidemokratik süreci meşrulaştırır.

Medyanın kapatıldığı, sandıkların kontrol altına alındığı, devlet imkanlarının bir partiye verildiği, genel kurmay başkanının devreye girdiği bir seçimde cumhurbaşkanı seçilmez. O ülkenin bundan sonraki gidişatı oylanıyor.

Tam da bunun için bir araya gelemeyen partileri bir araya toplamak için bağımsız adaylık formülü elzemdi. Partilerin, inançların, ideolojilerin kazanımı değil ülkenin geleceği masada."

LEVENT GÜLTEKİN KİMDİR?

1972 yılında Ardahan’ın Göle ilçesinde doğdu. Üniversite yıllarına kadar eğitimine Göle’de devam etti. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans, Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Gazetecilik hayatına Yeni Şafak gazetesinde başlayan Gültekin, 5 yıl boyunca farklı departmanlarda görev aldı ve bir süre gazetenin genel müdür yardımcılığını üstlendi. 2000 yılında genel yayın yönetmenliğini de yaptığı Gerçek Hayat dergisini çıkardı. 2007 yılında Star Medya Grubu’nda İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı, 2009 yılında Cine5 Medya Grubu’nda Medya Grup Başkanlığı yaptı.

2010 yılında yöneticiliği bırakarak İnternet Haber sitesinde yazarlığa başladı. 2014 yılında ayrılarak Diken’de köşe yazıları yazmaya devam etti.

Her ikisi de çok satanlar listesine girmeyi başaran Şatafatlı Mağlubiyet (İslamcıların İktidarla İmtihanı) ve Onurlu Çıkış adlı kitapların yazarıdır.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 17:41

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER