Lavrov: Türkiye'yle normalleşme Suriye krizinin çözümüne yardımcı olacak

Lavrov, Türkiye'yle ilişkilerin normalleşmesinin, Suriye krizine daha etkili bir biçimde çözüm aranmasına yardımcı olacağını söyledi

Lavrov: Türkiye'yle normalleşme Suriye krizinin çözümüne yardımcı olacak

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Türkiye’yle ilişkilerin normalleşmesi bölgedeki genel durumu olumlu etkileyecek" dedi.

Sputnik’in haberine göre, Sergey Lavrov, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Mamedyarov’la Bakü’de gerçekleştirdiği görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında konuştu.

Lavrov'un açıklaması şöyle:

"Türkiye’yle ilişkilerin normalleşmesi bölgedeki genel durumu olumlu etkileyecek. Umuyorum ki bu durum, Rusya ile Türkiye’nin pozisyonlarının bir hayli farklı olduğu Suriye krizinin aşılması için daha etkili bir biçimde ortak yaklaşımlar aramamıza yardımcı olacak.

"Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla Soçi’de gerçekleştirdiğim samimi görüşme, artık Türk partnerlerimizle aramızda daha az anlaşmazlık olacağını düşünmeme izin veriyor.

"BM Güvenlik Konseyi ve Uluslararası Suriye Destek Grubu kararlarının yerine getirilmesi konusunda daha açık bir biçimde anlaşmaya varmak için çalışacağız."

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2016, 20:38
YORUM EKLE