Kocamaz'ın adaylığına 4 ayrı itiraz

Burhanettin Kocamaz başvurulara sosyal medya hesabından tepki gösterdi

Kocamaz'ın adaylığına 4 ayrı itiraz

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusundaki kriz İYİ Parti yerine Demokrat Parti’den aday gösterilmesiyle çözülen Burhanettin Kocamaz'la ilgili 4 ayrı kişi Yüksek Seçim Kurulu'na itirazda bulundu. 

Müracaatını yasal sürede yapamadığı için İYİ Parti’den aday olamayan daha sonra Demokrat Parti'den (DP) aday gösterilen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın adaylığına 4 ayrı itiraz başvurusu yapıldı. 4 kişi tarafından Mersin İl Seçim Kurulu’na verilen itiraz dilekçelerinde Siyasi Partiler Kanunu'nun 37'nci ve 40'ıncı maddeleri uyarınca Kocamaz’ın DP’den aday olamayacağı öne sürülerek, YSK’nin bu konuda daha önce verdiği ve emsal teşkil edecek kararlar yer aldı.

KOCAMAZ: DERDİNİZ NE?

Burhanettin Kocamaz ise bu başvurulara sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Kocamaz, “Bildiğiniz gibi bir kirli el önümüzü kesmek, halkımızla bağımızı koparmak ve Mersin’e yapacağımız hizmetleri engellemek için oyun üstüne oyun tezgahlıyor. 'Bağımsız aday ol' dediniz bağımsız gibi  bir partiden Demokrat Parti'den aday olduk. Derdiniz ne? Bizden daha ne istiyorsunuz?” ifadesini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 17:10

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER