Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

15 Temmuz Derneği, Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

15 Temmuz Derneği, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, “kontrollü darbe” açıklaması nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Savcılığa verilen dilekçede Kılıçdaroğlu’na, “kutsal değerlere hakaret”, “suç delillerini gizleme” suçlarını işlediği iddia edildi.

15 Temmuz Derneği, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından şikayet dilekçesi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verildi.

Savcılığa sunulan dilekçede, CHP Genel Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3 Nisan’da genel yayın yönetmenleriyle yaptığı toplantıda ve 5 Nisan’da katıldığı televizyon programında, 15 Temmuz darbe girişimi hakkında açıklama yaparken, “kontrollü darbe” ifadesini kullandığı, bu ifadenin de “darbe girişiminin devletin bilgisi dahilinde olduğu ve buna rağmen engellemediği” anlamına geldiği savunuldu.

Dilekçede, “Kemal Kılıçdaroğlu tarafından belirtilen ifadenin kullanılması ile, 15 Temmuz’da yaşanan olaylar basite alınmış, sulandırılmış, oy kaygısıyla seçimlere alet edilmeye çalışılmış ve inancımız gereği kutsal saydığımız şehit ve gazilerimize karşı alenen ve basın yoluyla hakaret suçu işlenmiştir” denildi.

Kılıçdaroğlu hakkında “kutsal değerlere hakaret”, “suç delillerini gizleme”, “suç uydurma”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” suçlamalarıyla davası açılması istendi.
 

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER