'Keşke MHP’ye oy vermeseydik’ diyen seçmen partinin telefonlarını kilitledi

Partinin Meclis Başkanlığı seçimlerindeki tavrına kızan seçmen Meclis Grubu ile Genel Merkez’in telefonlarını kilitledi

'Keşke MHP’ye oy vermeseydik’ diyen seçmen partinin telefonlarını kilitledi

AKP’li İsmet Yılmaz’ın TBMM Başkanı seçilmesi MHP’yi sıkıntıya neden oldu. MHP’nin geçersiz oylarıyla AKP’nin kazandığını öğrenen partili ve seçmenler Meclis Grubu ile Genel Merkez’in telefonlarını kilitledi. Bunun üzerine MHP yönetimi bugün milletvekilleriyle olağanüstü bir toplantı yaptı. TBMM’de yapılan basına kapalı toplantıda, fatura HDP’ye çıkarıldı.

Hülya Karabağlı’nın T24’deki haberine göre, toplantıda oylamaya ilişkin savunma yapıldı ve ‘’MHP Genel Başkanı Bahçeli grup toplantısında her koşulu açıkça ortaya koydu. TBMM Başkanlığı 13 yıldır AKP’de. Kimse ses çıkarmadı. Kaldı ki gösterdiğimiz aday CHP ve MHP’nin ortak çatı adayı. MHP Baykal’a mahkum edilemez. TBMM başkanlığı seçiminde bu tablonun ortaya çıkması MHP’nin sorumluluğunda değil. Bunu tabanda herkese anlatın” dediği öğrenildi.

Milletvekillerine, tepki telefonlarına anlayışlı davranmaları istendi ve MHP’nin tutarlı tavrının anlatılması da istendi. Alınan bilgiye göre, toplantıda, “Bizim CHP’yi desteklememiz değil, CHP’nin bizi desteklemesi gerekirdi. Bunu açıkça ortaya koyduk. Partimiz her zaman olduğu gibi şimdi de tutarlı davranmıştır” görüşü öne çıktı.

‘KEŞKE MHP’YE OY VERMESEYDİK’        

Toplantıda medyada bir algı operasyonunun yapıldığı ifade edildi. Bu algının oluşmasında HDP’nin büyük etkisi olduğu dile getirilirken, MHP’nin bu algıyı topluma ve tabana çok iyi anlatması gerektiği üzerinde de duruldu.

Bazı seçmenlerin milletvekillerini arayarak, ‘keşke MHP’ye oy vermeseydik’ şeklindeki sözlerinin dikkate alınması gerektiğine dikkat çekilerek, "Abdullah Gül seçildiği dönemde de MHP üzerinde bazı odaklar belli kampanyaları yürüttü. Ancak sonuçta Türkiye’nin istikrarı bozulmadı. MHP yönetiminin aldığı bazı kararların kısa vadeli olmadığı, uzun vadede de sonuçlarının toplum tarafından algılanacağı açıkça anlatıldı. Başta Genel Başkan Devlet Bahçeli olmak üzere, MHP başkanlık divanı üyeleri televizyon ve gazetelerde neden geçersiz oy verildiğini açıkça anlatıyor, anlatmaya devam edecek. Bu nedenle önemli olan sizin seçmenden gelecek tepkilere hazır olmanız. Aynı zamanda Bahçeli’nin söylemleri etrafında bunu anlatmanız gerekecek. Hazırlıklı olun”.

MHP’Lİ UFUK SÜSLÜ İSTİFA ETTİ

Öte yandan, MHP'nin bir çok teşkilat yapılanmalarında aktif görev alan, oncehalk.com’da bir süredir siyasi yazılar yazan Ufuk Süslü de Devlet Bahçeli’nin Meclis Başkanı seçimlerinde gösterdiği tavır nedeniyle partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Ufuk Süslü istifa açıklamasında; ‘Türkiye Cumhuriyetimizin kurucu iradesine sahip çıkan kadrolara ihtiyacı varken, önümüzü tıkayan zihniyeti kınıyorum. Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün meclis iradesinin yanında olacağım. Bugün meclis başkanlığı seçiminde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin almış olduğu anlaşılması güç olan tavrın istifa etmemin ana sebebi olduğunun altını çizmek istiyorum.’ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 18:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih
fatih - 3 yıl Önce

haber uydurmayın.telefonlar kitlenmişmiş.mhp .sanki mhp% 50 oy aldıda verenler pişmanmış.aldığı oy %16 akıl veren %84.

Hatice Seçkin Akuğur
Hatice Seçkin Akuğur - 3 yıl Önce

Demek ki neymiş? Türk halkı sanıldığı kadar akıllı değilmiş. Yeni mi öğrenmiş MHP'nin ne olduğunu http://www.radikal.com.tr/yazarlar/umit_kivanc/ne_guzel_komsumuzdun_sen_devlet_bey-1389383

Bulut
Bulut - 3 yıl Önce

Düne kadar AKPKK diyen MHP'liler şimdi de CHPKK diyorlar. Kimden uzaklaşsalar hemen sonuna PKK'yı yapıştırıyorlar, böyle kör böyle cahil ne parti ne seçmen kitlesi olabilir.

mehmet
mehmet - 3 yıl Önce

buraya yorum yazarak zaman kaybetmektir bunların ne oldugunu hepimiz biliyoruz bugünekadar ne yapmışlar bundan sonra ne yapacaklar ol vekil al maaş yat aşagı işleri bu

NEZİH GÜVEN
NEZİH GÜVEN - 3 yıl Önce

KEŞKE MHP YE OY VERMESEYDİK DİYEN SEÇMEN MHP SEÇMENİ DEĞİL ONLAR ZATEN MHP YE OY VERMEDİLER...... CHP+HDP+PKK SEÇMENLERİ.....

sülo
sülo - 3 yıl Önce

Dogru ýoldasin mhp cünkü capurcu takimina meydan vermedin tprler

musa yüksel
musa yüksel - 3 yıl Önce

Akp diyor mhp chp diyor mhp hdp diyor mhp mhp neyapsin türkiyede birtürk mhp başka kalmamiş

Kartal.
Kartal. - 3 yıl Önce

2002 yılının sonuçlarını hatırlıyorum.Tarih tekerrürdenmi ibaret acaba.