IŞİD'in dergisi Konstantiniyye'nin 2. sayısında Türkiye ve Erdoğan'a açık tehditler

Derginin son sayısında, 'Türkiye İslam Devleti'ni karşısına almak istiyor' denildi

IŞİD'in dergisi Konstantiniyye'nin 2. sayısında Türkiye ve Erdoğan'a açık tehditler

Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) Türkçe dergisi "Konstantiniyye"nin ikinci sayısı internet üzerinden yayımlandı. Dergide Türkiye'nin PKK'ye destek verdiği iddia edilirken, "Son dönemde garip tavırlar sergileyerek İslam devletini karşısına almak isteyen Türkiye devletinin PKK'ya verdiği destek ve tavizlerle bölünmeye doğru yol aldığını da izah etmeye çalıştık" ifadeleri yer aldı.

Derginin ilk sayısında Türkiye’ye yönelik açıktan bir eleştiri veya tehdit yer almazken; yeni sayıda ise Türk hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sert ifadelere yer verildi.

“TÜRKİYE DEVLETİ İSLAM DEVLETİ'Nİ KARŞISINA ALMAK İSTİYOR”

Derginin önsözünde şu ifade yer aldı:

“(…)Son dönemde garip tavırlar sergileyerek İslam devletini karşısına almak isteyen Türkiye devletinin PKK’ya verdiği destek ve tavizlerle bölünmeye doğru yol aldığını da izah etmeye çalıştık.”

Dergide Türkiye’den “Tağuti rejim” olarak bahsediliyor.

“Erdoğan’ın Kürt ‘devleti” başlıklı yazıda da “Erdoğan’ın bilerek veya bilmeyerek, direkt veya dolaylı olarak her gün bu ateist örgütü besleyip büyüttüğü” ifadesine yer veriliyor.

“ERDOĞAN PKK’YI DESTEKLİYOR”

Yazıda şu ifadeler yer alıyor:

“Erdoğan beslemesi bu ateist çete sürekli olarak Tağut Erdoğan hükümetini, İslam devletine destek verdiğini iddia edip aslında kendilerine destek istemektedirler.”

“Tağut AKP hükümetinin İslam devletine hiçbir şekilde yardım etmediklerini de çok iyi bilmektedirler. Şuan Suriye ve Irak’ta ABD’nin uçaklarının arkasında savaşan Erdoğan beslemesi bu ateist örgütün, aynı tabloyla Türkiye’de savaşması çok da uzak değildir. ABD’nin büyük oranda gözünden düşürdüğü AKP hükümetine karşılık daha sadık uşaklarına, başka şanslar tanıyabilir ve Türkiye dahil olmak üzere bunlara büyük toprak parçalarını teslim etmek için onlara öncülük edebilir.”

PKK VE HDP İÇİN SERT VE TEHDİTKAR İFADELER

Dergide hem bu yazıda hem de “İslam Devleti Kürtlerle neden savaşmaktadır” yazısında PKK ve HDP’ye yönelik de sert ve tehditkar ifadeler yer aldı.

Dergide PKK’den ‘ateist çete’, HDP’den ise ‘Mürted PKK’lıların Türkiye’deki partisi’ olarak bahsediliyor.

Bu ikinci yazıda IŞİD’in Kürtlerle savaşının ırk temelli olmadığı, IŞİD bünyesinde birçok Kürtün yer aldığı iddia ediliyor.

Suudi Arabistan da dergide sert ifadelerle eleştirilen ülkeler arasında yer aldı. (BBC Türkçe)

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2015, 17:20
YORUM EKLE