İmamoğlu'ndan Erdoğan'a 'Haliç' yanıtı

Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni (İBB) hedef alarak hizmetlerin aksadığını söylemişti

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a 'Haliç' yanıtı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Belediye Başkanları Toplantısı'nda, CHP'li belediyeleri hedef alan açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu'nu İstanbul'u çöplüğe çevirmekle suçlayan Erdoğan, "Düne kadar yunusların gezdiği Haliç'i bugün ne hale getirdiğini sizler de görüyorsunuz değil mi? Onu o hale getiren bizdik, ama şimdi bakın ne hale geldi. Çöp dağlarıyla İstanbul'u devraldık, şimdi İstanbul çöp dağlarıyla adeta bir rezillik. Toplanmayan çöpler, akmayan sular, bir türlü durağa gelmeyen otobüslerle gündem oluyor. Birçok şehirlerimizde sunulan hizmetlerin hem kalitesinde, hem sayısında ciddi düşüşler var" iddiasında bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Erdoğan'ın sözlerine sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla yanıt verdi.

İmamoğlu, "Haliç’te yunuslar yüzüyor, çocuklar ücretsiz süt içip kreşe başlıyor. Öğrenciler burs alıyor, dulmuş metrolar harekete geçiyor. İstihdam ofisleri iş buluyor, yeşil alanlar halka açılıyor. Ama bu hayat pahalılığında milletin parası nedense Kanal İstanbul’a harcanmak isteniyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER