HDP’den Kılıçdaroğlu’na: Birlikte yürümek için üzerimize düşeni yapmaya hazırız

HDP’li Sancar, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

HDP’den Kılıçdaroğlu’na: Birlikte yürümek için üzerimize düşeni yapmaya hazırız

HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, OHAL kapsamında yayınlanan KHK’lar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘adalet yürüyüşü’ ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

’Adalet yürüyüşü’nü desteklediklerini belirten Sancar, “Faşizme direnen onurlu insanlara yürekten selam gönderiyoruz. Dünkü hatalarına rağmen bugün adalet ve demokrasi için yürüyenler doğru yapıyor. HDP olarak birlikte yürümek için üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

KESK Ankara Şubeler Platformu’nun KHK’lara karşı Sakarya Caddesi’nde yaptığı eyleme HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, HDP Ankara il yönetimi, ihraç edilen akademisyenler, KESK üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL kapsamında yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile binlerce kamu görevlisi işten atıldı.

‘20 TEMMUZ SONRASI DARBE SÜRECİDİR’

15 Temmuz’un ardından ilan edilen OHAL’e tepki gösteren Sancar, 10 ayda büyük bir mağdur kitlesi oluştuğunun altını çizdi.

Sancar, “20 Temmuz sonrası gerçek bir darbe sürecidir. Bunların tek bir amacı var. Her türlü demokratik talebi bastırmaktır” dedi.

‘ADALET İÇİN YÜRÜYENLER DOĞRU YAPIYOR’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öncülüğünde başlayan ‘adalet yürüyüşü’nü destekleyen Sancar, Kürt illerindeki mücadele ile batıdaki mücadelenin ortaklaşması gerektiğini savundu.

Sancar, “Sadece kendimiz için bütün toplum için eşitlik, özgürlük talebinde bulunuyoruz eşitlik istiyoruz. Hiç birimizin yapılan itirazları gölgelemeye hakkı yok. Kim bugün demokratik talepler için, Adalet için yürüyorsa doğru yapıyor. Geçmişte yaptıklarına yaptıkları bu yürüyüşleri doğrudur haklıdır” dedi.

ORTAK MÜCADELE ÇAĞRISI

“Bizim yapmamız gereken açıktır. Güçlerimizi birleştirelim. Küçük nehirler büyük derelere dönüşsün o nehirler büyük okyanuslara akar” ifadelerini kullanan Sancar, “Faşizme direnen onurlu insanlara yürekten selam gönderiyoruz” dedi.

Ortak mücadele çağrısı yapan Sancar, “Demokratik güç birliği ve ortak demokratik mücadele için üzerimize düşeni yapacağız, herkesin de bu sorumluluğu göstereceğine inanıyoruz” dedi.

(Kayank: Dihaber)

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2017, 09:32

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER