HDP: YSK'nın kesin sonuçları şaibeleri ortadan kaldırmaz

YSK yürütülen tartışmalara rağmen referandumun kesin sonuçlarını açıkladı

HDP: YSK'nın kesin sonuçları şaibeleri ortadan kaldırmaz

Referandum konusunda itirazlarını dile getiren HDP, YSK’nin kararının “şaibeleri ortadan kaldırmadığını” ve bu durumda, sonuçların meşru olmadığını söyledi. 

dihaber'de yer alan habere göre, HDP Örgütlenmeden Sorumlu Eş Başkanı Yardımcısı Nadir Yıldırım, YSK’nin kesin sonuçlarına tepki gösterdi.

Yıldırım, “Bu karar da, bizim için meşru değildir. Bu durum kanunileşse de, toplum açısından da bizim açımızdan da meşru değildir. YSK bunları resmi sonuçlar olarak ilan etmiş olabilir, bunu kanuna uydurmuş olabilirler, ama seçimler üzerindeki şaibe ve açık hile durumu ortadan kalkmış değildir. Halk açısından bunun gayri meşruluğu hep tartışılacaktır. Tanıdığımız doğru bulduğumuz tek şey halkın çok büyük çoğunlukla, hayır iradesini ortaya koymasıdır. Bu irade bizim için bakidir ve hiç bir karar bunun üstünü örtemez” diye konuştu. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “fiili durumu resmileştiriyoruz” sözlerine dikkat çeken Nadir Yıldırım, “Bizim için fiili durum devam ediyor, kanunileşen bir şey yok. Bu fiili durumda hukuk dışıdır, kanun dışıdır” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 18:18

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER