HDP'nin milletvekili adayları hafta sonu kesinleşiyor

HDP'nin seçim beyannamesi şekillenmeye başladı

HDP'nin milletvekili adayları hafta sonu kesinleşiyor

Halkların Demokratik Partisi (HDP) dün Parti Meclisi ve MYK’yı topladı ve partinin seçim beyannamesi de şekillenmeye başladı.

HDP’de aday belirleme süreci devam ediyor. HDP Seçim Komisyonu, hem yüzde 10 barajını aşacak hem de partinin yeni yaşam projesini hayata geçirecek isimleri belirlemeye çalışıyor.

İMC Tv'de yer alan habere göre HDP Genel Merkezi, şimdiye kadar milletvekili adaylarıyla ilgili basında çıkan haberleri yalanlarken, bu hafta sonuna kadar adayların önemli ölçüde belirlenmesi bekleniyor.

Eşbaşkan Selahattin Demirtaş’ın İstanbul, Celal Doğan’ın Antep, AKP'nin kurucularından Dengir Mir Mehmet Fırat’ın Mersin’den aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

ÇALIŞMA TAKVİMİ BELİRLENDİ

HDP, seçime kadar izleyeceği çalışma takvimini de belirledi. 6 Nisan’dan seçimlerin yapılacağı 6 Haziran tarihine uzanan seçim programını deklare etmek için bir basın toplantısı düzenleyecek. 10 Nisan’da kesinleşen adaylarla birlikte tanıtım toplantısı yapılacak. Bu toplantıyı aday eğitim çalışmaları izleyecek.

HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, biri kadın için birisi de genel olmak üzere iki farklı beyannameleri olduğunu belirterek, “Her iki beyannamede de genelin ve kadınların görüşlerini taleplerini alarak hazırlamaya çalışıyoruz. Henüz tamamlanmadı. Bizim için esas ve geçerli olan halkımızın düşünceleridir” dedi.

Ayrıca beyannameler, 21 Nisan’da kamuoyuyla paylaşılacak.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2015, 00:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 3 yıl Önce

aydindan da bir vekil bekliyoruz...

adil
adil - 3 yıl Önce

InsAllah aydindan da bir tane
çıkacak Murat kardeş :-)