'HDP'li yöneticiler darbeyi biliyorlardı' diyen AKP'li Metiner: Kürtler Erdoğan liderliğinin kıymetini bilecektir

Metiner, Kürt seçmene AKP’nin yanında durma çağrısı yaptı

'HDP'li yöneticiler darbeyi biliyorlardı' diyen AKP'li Metiner: Kürtler Erdoğan liderliğinin kıymetini bilecektir

AKP İstanbul milletvekili Mehmet Metiner, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu, 24 Haziran'da gerçekleşecek seçimler için Kürt seçmene çağrıda bulundu.

Metiner,  “HDP kazanırsa sen kaybetmiş olursun. Senin partin AK Parti’dir. Cumhurbaşkanımız ve AK Parti iktidarda olduğu sürece hiçbir Kürt kardeşimize bir yanlışın yapılmasına asla izin vermeyiz” ifadelerini kullandı.

“HDP kazanırsa sen kaybetmiş olursun” ifadelerini kullanan Metiner, “Bilesin ki bu HDP senin partin değildir. HDP kazanırsa sen kaybetmiş olursun. Senin partin AK Parti’dir. Erdoğan liderliğindeki Türkiye’de asıl sen kazanırsın. Daha fazla özgür ve müreffeh olursun. Erdoğan liderliğindeki Türkiye'de kardeşlik kazanacaktır. İnanıyorum ki Kürt kardeşlerim kendisine kazandıracak Erdoğan liderliğinin kıymetini bilecektir” dedi.

Erdoğan’ın Kürtler için şans olduğunu öne süren Metiner, “Kürt kardeşlerimiz bilsinler ki Erdoğan liderliğindeki Türkiye’de hiç kimse onlara yan gözle bakamayacaktır. Devleti Çanakkale ruhuyla yeniden birlikte inşa edeceğiz. Erdoğan liderliği Kürtler için büyük bir şans, PKK/HDP’nin varlığı ise daha çok kan ve gözyaşı demektir” diye yazdı.

HDP’Lİ YÖNETİCİLER DARBEYİ BİLİYORDU İDDİASI

 Metiner, ayrıca HDP’nin 15 Temmuz sürecindeki tutumunu da eleştirdi ve şu paylaşımları yaptı:

15 Temmuz ve sonrasında Kürtler meydanlardayken hiçbir HDP'li yönetici meydanlarda değildi ve meydanlara inmek için çağrıda bulunmadılar. Çünkü HDP'li yöneticiler darbeyi biliyorlardı, sürekli darbe mekaniği deyip duruyorlardı. Ve o gece darbenin başarılı olmasını beklediler.

Çünkü darbecilerle aynı üst aklın emrindeki siyasal aparattırlar. Amerikan bayrakları altında, Amerikan silahlarıyla Türkiye'ye karşı vuruşturulan PKK var ve Amerika'nın siyasetini yapan bir HDP var.

Metiner'in paylaşımları şöyle:

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz Agiri
Deniz Agiri - 2 yıl Önce

M.metiner sen ve senin gibi insani değerlerden yoksun yaratıklar ile ayni dünyada yaşadiğima lanet olsun.

Secim
Secim - 2 yıl Önce

Bu koltuk icin saraya ...

Metin
Metin - 2 yıl Önce

Birkaç fazla kemik uğruna nasıl havlayacağını oda şaşırdı

Mustafa ali
Mustafa ali - 2 yıl Önce

Hadimi bil ey satılmış
Sen kimsin ki bizi bizden koparıyorsun

Cemil nadir özgün
Cemil nadir özgün - 2 yıl Önce

Öküz görmeyecek iyi bakın

SIRADAKİ HABER