HDP'li Turan, çatışmada yaşamını yitiren askerin ailesini ziyaret etti

HDP Adana Milletvekili Rıdvan Turan ve beraberindeki parti heyeti, Ağrı'da çatışmada yaşamını yitiren uzman onbaşı Muhammet Oruç'un ailesinin evine taziye ziyaretinde bulundu

HDP'li Turan, çatışmada yaşamını yitiren askerin ailesini ziyaret etti

HDP Adana Milletvekili Rıdvan Turan ve beraberindeki HDP'liler, Ağrı'da çatışmada yaşamını yitiren uzman onbaşı Muhammet Oruç'un ailesinin evine taziye ziyaretinde bulundu. Turan, aileye "başsağlığı" dileklerini iletti.

Ziyarete ilişkin olarak ETHA'ya konuşan Turan, AKP'nin ve Erdoğan'ın sırf kendi iktidarını korumak için bir savaş başlattığın söyledi ve "Bu savaşta ölen gençler, emekçi halkın gençleri" dedi.

Turan ziyarete ilişkin olarak şunları söyledi:

"Oruç ailesi demokrat ve savaşın mağduru olan bir aile. Savaş politikalarının son bulmasını istiyor. Bir daha başka evlere ateşin düşmemesi, aynı acıların yaşanmaması karşılıklı temennisi ile evden ayrıldık."

İki taraftan da gençlerin öldüğü savaş sürecine son vermek gerektiğinin altını çizen Turan, "Saray savunması için yaratılan bu savaşa karşı 'dur' demek zorundayız. Bu nedenle savaş karşıtı cepheyi büyütmemiz gerekiyor," diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2015, 12:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

mecburi askerlik kaldirilsin.

dimi
dimi @dimitri - 3 yıl Önce

sen gibi neyidüğü belirsizler türesin ortalıkta :) iki harfi yan yana getirip konuşamalar :) bide yorum yapıyor krolar :)