HDP İzmir mitinginde Tsipras sürprizi

HDP cumartesi günü İzmir'de miting düzenleyecek

HDP İzmir mitinginde Tsipras sürprizi

HDP mitinge Yunanistan’da iktidara gelen radikal sol Syriza’nın yöneticilerini ve Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras’ı davet etti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın İzmir’de yapacağı mitinge SYRİZA yöneticileri ve Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras da davet edildi. Cumartesi günü Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak olan mitingde bir Yunan sanatçının da şarkılarıyla barış mesajları vereceği açıklandı.

Miting programıyla ilgili konuşan HDP İzmir Eş İl Başkanı Cavit Uğur Tsipras davetini şu sözlerle duyurdu:

“İzmir’deki çıtamızı gösterecek bir çalışma yapıyoruz. İzmir’de Demirtaş’ın büyük heyecan yaratacağını biliyoruz. Tsipras yıllardır kemer sıkma önlemleri çeken Yunan halkı için değişim umudu olmuştu. Bu nedenle Syriza’dan yöneticileri ile Çipras’ı davet ettik. Yunan bir şarkıcı da gelecek. Kürtler, Türkler ve Ege’nin öte yakasıyla birlikte bir kardeşlik duygusu yaratacağız” 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2015, 16:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
tarafsiz
tarafsiz - 3 yıl Önce

Editör yorumum silinmiş bak kiriliyorum....

Wolfman
Wolfman - 3 yıl Önce

Bunların izmir'de miting yapması kötü, yunanları mitinge davet etmesi iyi. İzmir ve İzmirliler için en kötü şey yunanlıların tekrar izmir'e gelmesidir. İzmir halkı bu hainlere itibar etmez :)

ergul
ergul - 3 yıl Önce

neden bu kadar korkuyorsunuz yunanlar geldiler izmiri aldilar zaten avrupa birliginde istedigi ulkeye gidip yerlesirler sizin korkunuz ne yani