HDP Eş Genel Başkanı Temelli’den Erdoğan’a yanıt

Temelli, yerel seçimleri kaybedeceğini anlayan Erdoğan'ın algı yaratmaya çalıştığını söyledi

HDP Eş Genel Başkanı Temelli’den Erdoğan’a yanıt

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın HDP'yi hedef gösteren açıklamalarına yanıt verdi.

Artı TV canlı yayınında Erdoğan'ın sözlerini değerlendiren Temelli, "Artık geldiğimiz aşamada Cumhurbaşkanı, yetkilerini ve sorumluluğunu da aşarak Meclis’in 3’üncü büyük partisi, yasal partisi, demokratik partisi ve 7 milyona yakın oy almış partisini fütursuzca suçlayabiliyor” dedi.

 “Şimdi bunun altında yatan neden aslında tüm toplumda bir algı yönetimi ile yaklaşmak, adeta bir psikolojik savaş taktiği uygulamaktır” diyen Temelli'nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

'BU SUÇLAYICI DİLİN ALTINDA YATAN BUGÜN SÜRÜKLENDİKLERİ ACZİYETTİR'

“Bugüne kadar defalarca düşmanlaştırıcı, ötekileştirici söylemlerde bulundu. Nefret söylemiyle yaklaştı. Ama giderek düştüğü acizlik ve çaresizlik içinde artık HDP’yi doğrudan bu şekilde suçlayarak kamuoyunda böyle bir özdeşlik kurmaya çalışıyor. Biz demokratik siyaset içinde bir partiyiz. Bizim böyle bir eşitlikte gösterilebilecek zerre kadar bir ilişkimiz yok. Bugüne kadar suçladıkları bütün arkadaşlarımızın, yargılanan bütün arkadaşlarımızın fezlekelerinde, yargılandıkları süreçlerde bir tane delil yok. Dolayısıyla bu suçlayıcı dilin altında yatan şey, bu gün sürüklenmiş oldukları acziyettir.”

'SEÇİMİ KAYBEDECEKLERİNİ ANLADILAR ALGI YARATMAYA ÇALIŞIYORLAR'

“Seçimi kaybedeceklerini anladılar. Ve bu tür yöntemlerle kamuoyunda yine algı yaratmaya devam etmek istiyorlar. Kimse artık ciddiye almıyor. Ciddiye alınmayacak bir durumdalar. Dün İçişleri Bakanı bu gün Cumhurbaşkanı bu tür söylemlerle aslında Türkiye’nin siyaseten geldiği noktayı çok iyi izah ettiler bir tarafıyla."

“Türkiye’deki siyasetin bu tekçi anlayışla, bu saray iktidarıyla içinden çıkılmaz bir yere sürüklenmiştir” diyen Sezai Temelli, “Türkiye’de siyasetin çözmesi gereken bunca sorun varken Cumhurbaşkanı kendi iktidarını kurtarabilmek açısından, 31 Mart seçimlerini kotarabilmek adına akla hayale gelmeyecek her türlü suçlamayı yapmaya devam ediyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER