HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar seçmenlerinden özür diledi

HDP Eş Genel Başkanı Mithat, Meclis’te infaz indirim yasası oylamasına HDP’li vekillerin tamamının katılmadığı eleştirilerine yanıt verdi

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar seçmenlerinden özür diledi

Meclis’te infaz indirim yasası oylamasına HDP’li vekillerin tamamının katılmadığı eleştirilerine yanıt veren HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, seçmenlerinden özür diledi. Sancar, “İnsanlar son anda o fotoğrafı görmek istemişler demek ki. Biz bunu fark etmemişiz. Seçmenimizden de özür diliyoruz” ifadelerini kullandı.  

KRT’de Özlem Akarsu Çelik’in PO-Lİ-Tİ-KA programına katılan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Meclis’te infaz indirim yasası oylamasına az sayıda milletvekiliyle katıldıkları için seçmenlerinden özür diledi.

Meclis’te 61 sandalyesi bulunan HDP’nin 24 ret oyu vermesiyle ilgili  gelen eleştirilere yanıt veren Sancar, şunları söyledi:

“7 gün boyunca orada her maddede konuştuk. Milletvekillerimiz 4 kere ayrı ayrı Meclis içinde yürüyüş yaptı. Sembol nedir oylama anında muhalefetten kaç milletvekili var. Bu bir şekildir. İnsanlar son anda o fotoğraf görmek istemişler demek ki. Biz bunu fark etmemişiz. Seçmenimizden de özür diliyoruz. Samimiyetle eleştiri yapan her kesime de haklı olduğunu söylüyoruz.

“SEMBOLLERİN DEĞERİNE DAHA FAZLA KAFA YORMAMIZ GEREKİYOR”

Sembollerin değerine daha fazla kafa yormamız gerekiyor. Biz işin içeriğine çok yoğunlaştık. İnsanlar ‘Ya tamam sayın başkan, sayın milletvekilleri çalıştınız ama son anda orada güçlü görünseydiniz. Bu bize moraldir’ dedi. Başım gözüm üstüme haklılar.

“TAM KADRO OLSAYDIK KANUN GENE ÇIKACAKTI”

Eğer orada muhalefet tam kadro, daha doğrusu 34 vekil daha bulundursaymışız sanki kanun başka çıkacakmış gibi bir algı yaratanlar var. Muhalefetin tamamı da orada olsaydı. O kanun gene çıkacaktı.”  

Kaynak: ANKA     

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 15:50

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabahattin derin
Sabahattin derin - 11 ay Önce

Fıratsporun bütün sporcularını mardin büyükşehire götürdüler haksızlık yaptılar dedim avrupadayım gelince gerekeni yapacağım dediniz ikigün sonra tesislerinde resim pozu verdiniz bu sezon isim hakını büyükşehire verdik takımları yok diye hiçbir talebsiz kayum geldi ortada bırakıldı kiminle görüştüysem sanki parti fehs oldu özelikle abas beyi 5kez aradım siz insanları halkı cidiye almasanız elbete tepki görürsünüz leyla zanalar orhan doğanlar lazım seçim kazanan belediyelerimizin başkanları öz halkı yerine nerde feodal biri varsa ziyaretine gitiler şuanda halk perişan inin mahalelere halj sizi görsün maddi olarak birşey yapmayabilirsiniz ama mannevi gönül alın bırakın lüks yasamayı

SIRADAKİ HABER