HDP'den erken seçime destek: Biz varız hatta yüzde 15 seçim barajı istiyoruz

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen'den de erken seçim çağrısına destek geldi

HDP'den erken seçime destek: Biz varız hatta yüzde 15 seçim barajı istiyoruz

HDP Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, TBMM'de yaptığı konuşmada, 'erken seçim' tartışmalarına değerlendirdi.

Bilgen, "Buradan erken seçim kararı çıkmaz. Ama biz varız. Hatta barajı yüzde 15 yapın" dedi.

Bilgen şöyle konuştu:

"Kendi partisiyle ilgili sorunları çözemediği için bir ülkenin rejimini değiştirme, bir ülkenin geleceğini belirleme, yönetim modelini değiştirme riskini söz göze alıyorsanız, bunun bedelini bu topluma yaşatmaya niyet etmişseniz. Söylenecek çok bir şey yok. Bu şartlar altında burada erken seçim kararı çıkmaz kimse korkmasın. Biz varız. Biz hatta yüzde 15 seçim barajı istiyoruz. Zaten yüzde 10 barajını bizim için koymuştunuz buna rağmen buradayız. Yüzde 15 yapın, biz bunu göze almışız. Biz biliyoruz ki buradaki bazı milletvekilleri bir daha asla listeye giremeyeceği için 276'yla seçim kararı çıkartamazsınız. Siz varsanız biz de varız."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün teklif geçmezse Meclis yenilenmeli diyerek "Ya seçim ya referandum" mesajı vermişti.

CHP de bugün yaptığı açıklamada "Hodri meydan. Erken seçime gidelim" demişti.

(Kaynak: Evrensel)

YORUM EKLE
YORUMLAR
kasım arslan
kasım arslan - 1 yıl Önce

yani bu kadar geleceği görmek bir yana dur dugu geldiği yeri görmekten uzak aşırı bıktırıcı slogancı kibirli hiçbir ilkesi olmayan halklarımızın üstünde kambur acıların züppeliğini, yapmaktan başka bi̇r i̇şe yaramayan sözde si̇yasetçi̇lerden kurtulunmadikça
hi̇çbi̇r olumlu şey olmaz