HDP: Darbe riski devşirmek siyasi kurnazlık ve fırsatçılık

HDP'den Montrö bildirisi açıklaması

HDP: Darbe riski devşirmek siyasi kurnazlık ve fırsatçılık

Halkların Demokratik Partisi (HDP), sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 104 emekli amiralin yayınladığı Montrö bildirisini değerlendirdi.

Açıklamada "Demokrasiyi ve özgürlükleri hedef alan darbeci yaklaşımlara ve tutumlara karşı tavrımız her zaman nettir" denildi.

HDP'nin twitter hesabından yapılan açıklamanın tamamı şöyle: 

"Türkiye’de, gerek askeri gerek sivil olsun her türlü darbe veya darbe girişimi ağır yıkımlara yol açmıştır. Demokrasiyi ve özgürlükleri hedef alan darbeci yaklaşımlara ve tutumlara karşı tavrımız her zaman nettir. Ancak demokratik siyasete darbe yapmak konusunda sicili kapkara olan bu iktidarın yazılı bir bildiriden darbe riski devşirmesi de siyasi kurnazlık ve fırsatçılıktan öte bir anlam taşımamaktadır. Çare güçlü demokrasinin tesisi ve gerçek adaletin sağlanmasıdır. Onlar suni gündemleriyle ilgilenedursunlar. Bizim yapacak çok işimiz, gidecek çok yolumuz var." 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2021, 14:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
sorgulayan
sorgulayan - 1 hafta Önce

akp nin arayıpta bulamadığı malzemeyi karşı tarafta vermesi anormal değil mi

İmam Salih Abdul bin alim
İmam Salih Abdul bin alim - 1 hafta Önce

Akp MHP yi yanına alarak koltuk uğruna elinde gelen akla gelmeyen bütün senaryoları devreye sokar TSK adı altında bir bölük asker sokağa döker bak darbe oluyor halka yuturmaya çalışır

Rodi Margosyan
Rodi Margosyan - 1 hafta Önce

TC ilk kuruluşundan bugüne darbelerle ayakta kalan bir ülke oldu.Yerli yerinde şimdiki iktidarın da yaptığı nitekim eski iktidarlarlar gibi darbeyle ayakta kalma stratejisi.Nitekim bunu da göreceğiz ve yine olan masum insanlara olacak

SIRADAKİ HABER