Genelkurmay'dan BDP'ye: Terör örgütüne müzahir parti

Genelkurmay Başkanlığı'nın Cizre'de yaşanan olayla ilgili açıklamasına YDG-H'den de yalanlama geldi...

Genelkurmay'dan BDP'ye: Terör örgütüne müzahir parti

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde çarşı iznine çıkan bir askerin bıçaklı saldırıya uğradığı iddiasıyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, isim verilmeden Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) için "terör örgütünü destekleyici" anlamına gelen şekilde, "terör örgütüne müzahir parti" ifadeleri kullanıldı. Genelkurmay Başkanlığı'nın sayfasındaki iddialara YDG-H'den yalanlama geldi. Açıklamada, "Cizre'deki olayla ilgili hiçbir alakamız yoktur" denildi.

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"70’inci Mekanize Piyade Tugay 4’üncü Hudut Alayının Nusaybin’de konuşlu Hudut Tabur Komutanlığında görevli bir Er, kanuni izinli olarak bulunduğu Şırnak’ın Cizre İlçesinde, bölücü terör örgütüne müzahir bir parti binasının önünden geçerken, bölücü terör örgütünün gençlik yapılanması olan Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri tarafından bıçaklanmıştır. Anılan Er, 28 Ekim 2013 tarihinde saat 14.30 sularında, Cizre’de belirtilen bina önünden geçerken, YDG-H mensupları tarafından, yanlarına çağrılmıştır. Er, söz konusu grup üyelerinin yanlarına gitmeyi reddedince, grup üyelerinden birisi, Er’i sırtının sol tarafından bıçaklamıştır."

Söz konusu askerin Cizre Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığının belirtildiği açıklamada, olayla ilgili olarak Cizre Cumhuriyet Savcılığı tarafından adli tahkikat başlatıldığı bildirildi.

YDG-H'DEN İDDİALARA YALANLAMA

Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklamasının ardından, YDG-H de twitter hesabı üzerinden iddialara yanıt verdi. Genelkurmay Başkanlığı'nın iddialarını yalanlayan YDG-H, "Cizre'de yaşanan asker yaralanması olayı ile ilgili hiçbir ilgimiz yoktur" dedi.  Açıklamada, "Birimlerimiz TC Genelkurmay sitesinde bahsedilen alanda bulunmamış ve toplanmamıştır. Tamamen gerçek dışı kara propagandadır" denildi. (ANF, Demokrat Haber)

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 12:20
YORUM EKLE