Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Üstün’e silahlı saldırı

Özcan, Üstün’ün durumunun iyi olduğunu ifade etti

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Üstün’e silahlı saldırı

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’e silahlı saldırı düzenlendiğini duyurdu.

Özcan, “Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcımız ve Sakarya eski milletvekilimiz Sn. Ayhan Sefer Üstün’ün, Adapazarı’ndaki evine saat 11:30 sularında “silahlı saldırı” düzenlenmiştir. Kendini S.A. olarak tanıtan saldırgan, emniyet kayıtlarına göre geçmişte benzer olaylara karışmış çete suçlarından sabıkası olan ve intihara meyilli bir şahıstır. Saldırı Sn. Üstün’ün komşuları tarafından ihbar edilmiş bunun üzerine olay yerine gelen güvenlik birimlerimiz şahsı göz altına almıştır. Saldırganın aynı zamanda kendisini ihbar ettiği de anlaşılmıştır” dedi.

Ayhan Sefer Üstün’ün zarar görmediğini belirten Özcan, “Olay anında Sn. Üstün ve ailesi şehir dışında olduğu için herhangi bir zarar görmemiştir. Söz konusu hadise ile ülkemizin geldiği noktayı, artık kimsenin can ve mal güvenliğinin kalmadığını büyük bir üzüntüyle tekrar görüyoruz. Türkiye’de temiz siyaset ve güvenli gelecek ilkesiyle çıktığımız yolda, çetelerin ve yönlendirdikleri kriminal kişilerin korkutmaya ve sindirmeye yönelik bu saldırıları bizleri yıldıramayacak. Sn. Üstün’e tekrar geçmiş olsun diyor, bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz” ifadelerini kullandı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER