Fuat Avni: Gazetecilerin de olduğu 200 kişi gözaltına alınacak!

Fuat Avni, aralarında medya, emniyet,adli tıp ve yargı mensuplarının içinde bulunduğu yaklaşık 200 kişinin gözaltına alınacağını öne sürdü

Fuat Avni: Gazetecilerin de olduğu 200 kişi gözaltına alınacak!

Türkiye'den Suriye'ye mühimmat götürülürken durdurulan MİT TIR'larıyla ilgili görüntülerin kamuoyuna yansımasının ardından, Gülen Cemaati'ne yakınlığıyla bilinen Twitter fenomeni Fuat Avni, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bir operasyon hazırlandığı iddiasında bulundu. Daha önce de büyük operasyonları "haber veren" Fuat Avni, aralarında medya, emniyet,adli tıp ve yargı mensuplarının içinde bulunduğu yaklaşık 200 kişinin gözaltına alınacağını öne sürdü.

Operasyon dosyalarının şikayetçilerini Çetin Doğan, İlker Başbuğ, Dursun Çiçek, Sinan Aygün, Kemal Alemdaroğlu, Kemal Kerinçsiz olarak gösteren Fuat Avni, operasyon önündeki tek engelin Başbakan Davutoğlu olduğunu söyledi. Fuat Avni, "[Davutoğlu] operasyonun seçim öncesi başına dert olacağını düşünüyor." dedi.

"SEÇİM ÖNCESİ SON KOZLARI"

Hükümetin seçim öncesi "son kozlarını" oynayacağını savunan Fuat Avni şu iddialarda bulundu:

"IŞİD’e gönderilen silahların gündeme gelmesi Yezid’i fena halde sarstı. Lahey’den korktuğu kadar Allah’tan korkmuyor. 'Savcısıyım' dediği ne kadar dava varsa 'avukatı' oldu. Artık değiştireceği gömlek de kalmadı.

Oluşan sandık duyarlılığından dolayı oy hırsızlığından beklediğini alamamaktan endişe eden Yezid, koalisyon ihtimalinden korkuyor. Koalisyon durumunda operasyon yaptıramayacağı endişesiyle seçim öncesi bütün dosyaları operasyona dönüştürme emri verdi. Hazırlanan kumpaslar bir torbada toplandı. Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, H.Dink, Devrimci Karargah, Selam-Tevhid, Tahşiye, Şike davası."

"GÖZALTI LİSTESİ"

Fuat Avni, gözaltına alınacak isimler arasında MİT TIR’ları haberinin ardından Erdoğan tarafından tehdit edilen Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Nazlı Ilıcak, Ekrem Dumanlı, Emre Uslu gibi isimleri ve yine Taraf'tan Ahmet Altan ve Yasemin Çongar isimlerini saydı.

Operasyonun yargı ayağında ise 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet dosyasına bakarken AKP tarafından önce görevden el çektirilen daha sonra da meslekten ihraç edilen Zekeriya Öz ve Muammer Akkaş gibi savcılar yer aldı.

FUAT AVN'NİN DUYURDUĞU GÖZALTI LİSTESİ ŞU ŞEKİLDE :

GAZETECİLER: E. Dumanlı, Faruk Mercan, Bülent Keneş, Kerim Balcı, Celil Sağır, Adem Yavuz Arslan.Nazlı Ilıcak, Emre Uslu, Yasemin Çongar, Ahmet Altan, Can DündarTutuklu olan polislerin onemli bir kismı da dahil 50'ye yakın polisle birlikte yargı’dan; Zekeriya Öz, Nuri Ahmet Saraç, Cihan Kansız,

YARGI'DAN: Muammer Akkaş, Ercan Şafak, Süleyman Pehlivan, Bilal Bayraktar, Ömer Solmaz, Mehmet Berk

ADLİ TIP’TAN: Lokman Başer, Bülent Ünal, Mehmet Akın, Eyüp Kandemir, Gürol Berber, Bülent Özata, İsmail Çakır.Burak Akoğuz, Erdem Alpaslan, Orhan Pamuk Operasyon listesinde Samanyolu Grubu, Zaman Gazetesi ve Taraf Gazetesi’nin tüzel kişilikleri de var.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 11:26
YORUM EKLE