Figen Yüksekdağ'dan soruşturma cevabı: Sözlerimin arkasındayım

Figen Yüksekdağ, hakkındaki soruşturmayla ilgili önemli açıklamalarda bulundu

Figen Yüksekdağ'dan soruşturma cevabı: Sözlerimin arkasındayım

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, "Sırtımızı YPJ'ye, YPG'ye ve PYD'ye yaslıyoruz" sözlerinden dolayı "terör örgütünün propagandasını yapmak" suçundan soruşturma başlattığı HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, sözlerinin arkasında durduğunu ifade etti.

Figen Yüksekdağ, hakkındaki soruşturmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yüksekdağ'ın açıklamaları şöyle:

"Ben o gün, 'Biz sırtımızı PYD’ye YPG’ye YPJ’ye dayıyoruz' dedim.  Ne demek bu,  IŞİD’e karşı mücadele eden bir güce yaslıyoruz.  Bu, teröre sırtını yaslamak değildir. Bir barbarlığa karşı mücadeleden halk iradesine yaslamak demektir.

Gelin siz de PYD’ye sırıtınız yaslayın dedim. Ama bu sözlerimi söylemiyorlar. Sırtınızı IŞİD’e yaslamayın. Bugün de aynı şeyi söylüyorum, siyasi iktidar sırtını Rojava’ya, Kobani’ye yaslasın.  Bizlerin güvendiği kadar güvensin. Oranın halkları hiçbir zaman Türkiye’nin düşmanı olmadı.

Hakkımda açılan soruşturma dokunulmazlık konusunun bizim nezdimizde değeri  yoktur, hükümsüzdür. Meşru olmayan geçici bir hükümet döneminde alınıyor bu karar o yüzden hükümsüzdür.

Daha önce partilerimiz, kapatıldı dokunulmazlıklar kaldırıldı, biz çok şükür çok daha güçlü geldik.“

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2015, 15:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
....
.... - 3 yıl Önce

Madem oranın halkları turkiyenin düşmanı olmadı neden dikdator esedin ve babasının 40 yıldır kimlik vermediği insan yerine bile koymadığı kurtler PKK çatısı altında turkiyeye karşı savaştı 80 lerden bu yana hemde. Zavallı salih muslimde celladina aşık alevi toplumu gibi rejim ordusuna katilabiliriz diyor . ahhh zavallı kurt halkı ahhhh Allah sana demirtasi değil Selahaddin Eyyubi gibileri nasip etsin ..