Fatih Erbakan: HDP'nin kapatılması en çok PKK'nın işine yarar

'Çok açık ve net HDP'nin kapatılmasını doğru bulmuyoruz. Biz parti kapatmalardan en çok mağdur olan partiyiz, 5 partimiz kapatılmış. Parti kapatılmasını desteklememiz mümkün değil.'

Fatih Erbakan: HDP'nin kapatılması en çok PKK'nın işine yarar

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Yargıtay tarafından kapatılma istemiyle iddianame hazırlanan HDP’nin kapatılmasına karşı olduklarını söyledi. Erbakan, “HDP'nin kapatılması bize göre en çok PKK'nın işine yarayacak. 'Gelin dağda silahla mücadele edelim’ diyecek” dedi.

HaberTürk’ten Kübra Par’ın sorularını yanıtladı. Erbakan, "Parti kapatmalarına nasıl bakıyorsunuz, HDP'nin kapatılması gerekir mi?" sorusunu şöyle yanıtladı;

"Çok açık ve net HDP'nin kapatılmasını doğru bulmuyoruz. Biz parti kapatmalardan en çok mağdur olan partiyiz. 5 partimiz kapatılmış. Parti kapatılmasını desteklememiz mümkün değil.

HDP'nin üst yönetici kadrosunun zihniyeti tabii ki bizimle örtüşmüyor. Partileri millet kapatıp, millet açmalı. Birkaç yüz kişinin suçundan dolayı oy veren 6 milyon insanı, teşkilat mensubunu, sempatizanları, üyelerin hepsini zan altında bırakıp, cezalandırıyorsunuz.

Suçu kim işlediyse yasalar çerçevesinde onlarla ilgili işlem yapılmalı. HDP'nin kapatılması bize göre en çok PKK'nın işine yarayacak. 'Gelin dağda silahla mücadele edelim’ diyecek."

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2021, 18:19

YORUM EKLE
YORUMLAR
hakkın yanındayız herzaman
hakkın yanındayız herzaman - 2 hafta Önce

hdp den önce akp kapatılmalı cürümleri iyice taştı taştı siyasi partiler içinde en temizi yine hdp dir.neden zaten bütün gözler üzerinde açıkları aranıyor bir hatalarında anında görevden alınıyor hapse atılıyorlar.ama başta akp ve diğer partilerde durum böylemi hesap soran yokki suç ortaya çıkmış kabak gibi o kadar pervasızlar bize birşey olmaz kafasındalar kamu malını har vurup harman savuruyorlar millete hizmet derler kendi ikballerini inşa ediyorlar.

SIRADAKİ HABER