Esenyurt'un yeni belediye başkanı Çarşamba günü belli olacak

Kadıoğlu'nun sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa ettiği Esenyurt Belediye Başkanlığı'na vekaleten Meclis Üyesi Ali Murat Alatepe getirildi

Esenyurt'un yeni belediye başkanı Çarşamba günü belli olacak

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun istifasının ardından yeni Belediye Başkanı Esenyurt Meclis üyesi olan Ali Murat Alatepe'nin vekaleten Esenyurt’un Belediye Başkanlığı'na getirldiği öğrenildi.

Kadıoğlu'nun sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etmişti.

Öte yandan, İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada Necmi Kadıoğlu'nun istifasının ardından yeni başkan için seçimlerin çarşamba günü yapılacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada şöyle denildi: 

"Esenyurt İlçe Belediye Başkanlığı Makamı, sayın Necmi Kadıoğlu'nun istifası nedeniyle boşalmıştır.

5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 45. Maddesi hükümleri doğrultusunda, Esenyurt İlçe Belediye Meclisinin, yeni Belediye Başkanını seçmek üzere, Esenyurt Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda çarşamba günü saat 15.00'te toplanması valiliğimizce uygun görülmüştür.

Anılan yer, tarih ve saatte, 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 45. Maddesinde belirtilen usullere uygun olarak yapılacak toplantıya Belediye Meclis Üyelerinin katılımları gerektiği 7201 sayılı Tebligat Kanunu'nun ve 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun ilgili hükümleri gereğince ilanen duyurulur"

ALİ MURAT ALATEPE KİMDİR?

1966 Erzurum merkez doğumlu. Eğitimini Erzurum ve Ankara da çeşitli okul, kişisel gelişim ve dil kursları ile birlikte sürdürdü. AK Parti Siyaset Akademisi 3. dönem mezunu.

2007 Genel Seçimleri ve referandumların da SKM Başkanlığı görevlerini, ayrıca Esenyurt-Kıraç birleşmesi sonucunda 2009 yerel, 2010 -2012 referandumları ve 2011 genel 2014 yerel seçimlerinde SKM bşk yardımcısı olarak görev yaptı.

2009 Yerel seçimlerinde Esenyurt Belediye meclis Üyesi seçildi, 2011-2014 arası Belediye encümeni ayrıca 5 yıl plan Bütçe ve Spor Komisyonu üyeliği yaptı. 2014 yerel seçimlerinde tekrardan Esenyurt'tan İBB Meclis Üyesi seçildi.

Alatepe 2012'den beri Necmi Kadıoğlu'nun Siteler ve Toplu konutlardan sorumlu danışmanlığını yapıyordu

Evli ve 3 çocuğu var.

Kaynak: Cumhuriyet

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 23:33

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER