Erdoğan yine uçaktan iner inmez konuştu

Havaalanından Fethullah Gülen’e çattı…

Erdoğan yine uçaktan iner inmez konuştu

Pakistan'daki temaslarının ardından yurda dönen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Ak Partililer Esenboğa Havaalanı'nda karşıladı.

Başbakan Erdoğan yine uçaktan iner inmez konuştu ve Fethullah Gülen’e çattı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Tabii Pakistan'a gidip de Mevlana aşığı Muhammed İkbal'i ziyaret etmeden olur mu ve bakın Muhammed İkbal ne diyor, çok anlamlı, çok farklı, 'ben' diyor 'sana yol sormuyorum, arkadaş soruyorum. Yol arkadaşı yoksa yol neye yarar.' Evet, önce refik, sonra tarik. Önce yol arkadaşı sonra yol. Yol arkadaşınız olmadıktan sonra yolun ne anlamı var. İşte biz, bu yola böyle çıktık. Biz milletimize aşık olduk, milletimizi sevdik" ifadesini kullandı.

İstanbul merkezli, 17 Aralık'daki rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu da değerlendiren Erdoğan, "Hele hele şu 17 Aralık'ta hükümetimize karşı yapılan bu operasyonlarda, bilesiniz ki bunun perde arkası milli iradeyedir, milletedir. Ben, şimdi şöyle bir şey söylüyorum burada, bir tercih var. Nedir o, biliyor musunuz? Ya millet ya zillet. İnanıyorum ki 'millet diyenler' kazanacak. Zillete talip olanlar yine kaybedecek" dedi.

Başbakan Erdoğan, sözlerinin, "Dik dur eğilme bu millet seninle" sloganlarıyla kesilmesi üzerine de "Bundan hiç endişeniz olmasın. Dik duracağız dikleşmeyeceğiz. Hiç endişe etmeyin" karşılığını verdi.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben size hep şunu söylüyorum. Bize Bosna'nın duaları yeter. Bize Şam'ın duaları yeter. Bize Kahire'nin duaları yeter. Bize Bağdat'ın duaları yeter. Bize Myanmar'ın duaları yeter. Bize 76 milyonun içerisinde o başı yaşmaklı, gözü yaşlı ninelerin duaları yeter. Bu akşam buradan bir şey daha söylüyorum, 'bedduaya lanet, duaya davet' diyorum. Biz bedduayla değil, duayla emrolunduk. İnananlar birbirlerine karşı duayla emrolunmuşlardır, bedduayla değil. Dolayısıyla biz bu yolda bugüne kadar hep millete efendi olmak için değil hizmetkar olmak için mücadele verdik."

"İşte şu 11 yılda Türkiye'yi nereden nereye getirdiğimiz ortada" diyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Açık ve net söylüyorum, milletin, tüyü bitmemişin yetimin hakkını eğer milletin kasasından, kesesinden alan varsa bunun hesabını biz de sorarız, hukuk da sorar. Bunun hesabını anamuhalafetin genel müdürü soramaz. Önce o genel müdürlük yaptığın dönemlerin hesabını versin ve onun hesabını veremeyenler Rahşan affıyla dışarıda gezenler, bunun hesabını soramaz." 

"Onlar tuzakları kurmaya devam etsinler ama halkın ve hakkın tuzağından daha güçlü tuzak yoktur" ifadesini kullanan Erdoğan, şöyle dedi:

"Onun için sabırlı olacağız. Biz, bu tuzaklara düşmeyeceğiz. Çalışmaya, daha çok çalışmaya, daha çok kenetlenmeye gayret edeceğiz ve benim sizden bir ricam var, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Öyleyse sizi bu anlamlı buluşmada, buraya gösterdiğiniz ilgi ve alakada şahsım, bakan arkadaşlarım, milletvekili arkadaşlarım adına kalbi duyularla selamlıyorum. Unutmayın, 30 Mart bir milattır. Onun için çok gayret. Geceniz mübarek olsun. Geleceğimiz hayırlı olsun. Birliğiniz daim olsun."

Erdoğan'ın konuşmasını yaptığı alanda vatandaşların açtığı "ABD'den very bad dua, ümmetten sana hayır dua", "Bugün karanlık Taraf'ta gizlenenler Zaman'la birer birer tükenirler", "(İn) de inelim, (Gir) de girelim" yazılı pankartlar dikkati çekti.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2013, 21:21
YORUM EKLE