Erdoğan: ÖSO ile beraber 7-8 şehidimiz var

Erdoğan, muhtarlar toplantısında konuştu

Erdoğan: ÖSO ile beraber 7-8 şehidimiz var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin'e başlatılan operasyonda Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) '7-8 kişinin şehit olduğunu' söyledi ve "Karşı taraftan da 268 kişi etkisiz hale getirildi" dedi.

Muhtarlar toplantısında konuşan Erdoğan'ın açıklamasından satırbaşları şöyle:

TSK'ya ait birliklerle bölgenin asli sahipleri olan Suriyeli kardeşlerimizden oluşan ÖSO unsurları adım adım Afrin'i kontrol altına alıyor. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu operasyon devam edecek. Sınır güvenliğimiz elbette önemlidir. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine kasteden sınır ötesi tehditler elbette önemlidir. Biz Suriye'deki Arap, Kürt ve Türkmen kardeşlerimizin geleceğini en az kendimizinki kadar önemli görüyoruz. 

Gözümüzün içine bakıla bakıla bize yalan söylenmesine tahammül etmek zorunda değiliz demiştik. Bizim sınır güvenliğimizi sağlama gayretimizi çarpıtmaya çalışanlar dört bir koldan saldırıyor. Afrin'i Kürt kardeşlerimize karşı gibi göstermeye, kimi bizi Suriye'yi işgalle suçlamaya çalışıyor.

Şimdi altyapısı ile eğitimi ile ayağa kaldırdığımız Rai, Cerablus, El Bab arasındaki alana 100 bine yakın kardeşimiz geri dönüp normal hayatını sürdürmeye başladı. Afrin'de de aynı şey olacak. Önce teröristlerin kökünü kurutacağız, sonra da orayı yaşanabilir hale getireceğiz. Kimin için 3.5 milyon benim ülkemde yaşayan Suriyeli kardeşlerim için. Biz aslında kimin nerede durduğunu gayet iyi biliyoruz. DEAŞ bahanesi ile Afrin'i terör koridoruna teslim etmek isteyenler DEAŞ'la birlikte açık şekilde savaşıyorlar. Bunların birbirinden farkı yok. Al PYD'yi, YPG'yi vur DEAŞ'a. Hiç birbirinden farkı yok. O da terörist, o da terörist. Bir madalyonun iki yüzü gibi. Her iki örgütün de ipini elinde tutanlar işlerine geldiğinde birini, işlerine geldiğinde ötekini uzatıyor. 

OBAMA BİZİ ALDATTI

Obama döneminde bizim bir de zeytinlik harekatı var. Obama bizi aldattı. O harekat Münbiç'e teröristlerden temizleme harekatıdır. O sözünde durmadı. Defalarca kendisiyle görüşmemize rağmen. Biz üzerimize düşeni yaptık. Bize söz verdi. Biz buradaki teröristleri Fırat'ın doğusuna süreceğiz. Münbiç'i gerçek sahiplerine bırakacağız dediler. Münbiç yüzde 95 ile Araplarındır. Orada Kürt yoktur. Sözlerinde durmadılar, hesap başkaydı. Orada yeniden bir terör devleti oluşturmanın hesabıydı. Adını Kürt devlet koyuyorlardı. Burada Kürt yok ki. Yüzde 95 Arap var. Oraya terör örgütünün mensuplarını yığıyorsun. Aynısını Kobani'de yaptılar, oradal Ayn el Arap'dı. Aynı şekilde teröristleri yığdınız. 

ÖSO ve bizim şehitlerimizle beraber 7-8 şehidimiz varsa, 4 gün içerisinde, karşı taraftan da 268 kişi etkisiz hale getirildi. Bizim askerimiz, polisimiz, korucularımız, ÖSO'daki kardeşlerimiz şehadeti şereflerin en büyüğü olarak gördükleri için adeta ölümün üzerine üzerine gidiyorlar. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 01:13

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam
Adam - 3 yıl Önce

Gercekler saklaniyor

SIRADAKİ HABER