Erdoğan: Denizlerimizi müsilaj belasından kurtaracağız

Erdoğan, Pendik Millet Bahçesi'nde düzenlenen 5 Haziran Dünya Çevre Günü Toplu Açılış Töreni'ne katılarak konuşma yaptı

Erdoğan: Denizlerimizi müsilaj belasından kurtaracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Son dönemde Marmara'da karşımıza çıkan müsilaj sorunlarının kaynağı arıtılmadan denize bırakılan atık sulardır" dedi.

Erdoğan, Pendik Millet Bahçesi'nde düzenlenen 5 Haziran Dünya Çevre Günü Toplu Açılış Töreni'ne katılarak konuşma yaptı.

"Başta Marmara olmak üzere, bu müsilaj belasından denizlerimizi kurtaracağız." diyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Son dönemde Marmara'da karşımıza çıkan müsilaj sorunlarının kaynağı arıtılmadan denize bırakılan atık sulardır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak bu işi koordinasyonunuza alacaksınız üniversitelerle el ele verip başta Marmara olmak üzere bu müsilaj belasından denizlerimizi kurtaracağız.

Bakanlığımız 300 kişilik bir ekiple Marmara'nın 91 ayrı noktasında, karada da tüm atık su arıtma, katı atık tesisleriyle kirlilik kaynağı olabilecek her yerde denetimlerini sürdürüyor.

Müsilaj istilası ancak belediyelerden üniversitelere ve özel sektörümüze tüm kurumlarımızın ortak gayretiyle çözülebilecek bir sorundur."

Erdoğan, "Yaptığımız yatırımlarla sayısını 15'ten 90'a yükselttiğimiz katı atık toplama tesislerimiz, nüfusumuzun 70 milyonuna hizmet veriyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hastanelerimiz nasıl bu salgın döneminde milletimizin sağlığının korunmasında hayati öneme sahip olmuşsa millet bahçelerimiz başta olmak üzere yeşil alanlarımız da adeta insanlarımıza nefes borusu işlevi görmüştür." dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2021, 12:25

YORUM EKLE
YORUMLAR
marmara  da türk lirası olmasın reislerin reisi
marmara da türk lirası olmasın reislerin reisi - 2 hafta Önce

Sen neye el atarsan çürütüyorsun,SIFIRlıyorsun...
Türk Lira'sının değer kaybetmesine ilişkin Bloomberg'te yayımlananyorsun makalede para biriminin AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın baş döndürücü politikalarının kurbanı olduğunu kaydedildi.

SIRADAKİ HABER