Erdoğan'dan 'Savaşı durdurun' diyen aydınlara: Barış istiyorlarmış, ahlaksızlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedefinde barış isteyen aydınlar vardı

Erdoğan'dan 'Savaşı durdurun' diyen aydınlara: Barış istiyorlarmış, ahlaksızlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin kuzeybatısında bulunan Afrin'e yönelik düzenlediği 'Zeytin Dalı Harekatı'na karşı "Savaşı durdurun" bildirisi hazırlayan aydınları eleştirdi. 

Erdoğan, sayısı 170'i aşkın isme yönelik olarak "Profesör olmak, doçent olmak, sanatçı olmak size artı değer mi katıyor? Hainler. Vicdansızlar" dedi. Erdoğan, sözlerine "Bunların yaptığı riyakarlıktır, fikir soytarılığıdır, teröristlere canlı kalkan olmaktır" diye devam etti. 

Milletvekilerine gönderilen mektupta, sorunların diyalogla çözülmesi gerektiği vurgulanıyordu. "Ülkemizde ve bölgemizde savaş değil, sulh ve sükûn istiyoruz" denen mektupta, şu ifadeler yer alıyordu:

"Sınırlarımızı korumanın ve beka sorunu yaşamamanın en iyi yolunun karşılıklı dostluk ve iyi komşuluk bağlarını güçlendirmek olduğuna inanıyoruz. Güvenliğimizin milyarlara mâl olan silahlanmayla, gencecik insanların yaşamı pahasına ve on binlerce aileyi yersiz yurtsuz bırakacak bir savaşla değil, karşılıklı müzakere ve işbirlikleri üzerinden sağlanacağını, üstelik bunun mümkün olduğunu, tecrübe ile biliyoruz."

"AHLAKSIZLAR"

Adının önünde profesör olan, doçent olan, sanatçı olan birileri, savaşı durdurun diyor. Barış istiyorlarmış. Bölgede çatışma istemiyorlarmış. Bölgede huzurun sağlanmasının yolu YPG ile iyi geçinmekten geçiyormuş. Utanmdan bir de bunu imzalayıp milletvekillerine göndermişler. Ya adama sormazlar mı, şimdiye kadar aklınız neredeydi diye. Terör örgütü ülkemize saldırırken siz neredeydiniz be? Kan dökülmesine karşısınız da bölücü örgüt, Suriye'de on binlerce insanı katlederken niye gıkınız çıkmadı be? Profesör olmak, doçent olmak, sanatçı olmak size artı değer mi katıyor? Hainler. Vicdansızlar. Ahlaksızlar. Neden o zaman üç maymunu oynadınız? Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak bunu biliniz. Bunların yaptığı riyakarlıtır, fikir soytarılığıdır, teröristlere canlı kalkan olmaktır. 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2018, 08:49

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
As
As - 2 yıl Önce

Kürt düşmanı akp

Deniz Agiri
Deniz Agiri - 2 yıl Önce

Sen insanmısın? Hiç merak etme..

Sen
Sen - 2 yıl Önce

Sen insan dusmanisin

SIRADAKİ HABER