Erdoğan'dan kadro isteyen taşeron işçiye: Ne kadrosu yahu, çalışıyorsunuz işte

Yüz binlerce taşeron işçiye KHK’yla kadro yolu açılırken, kamu iktisadi teşebbüslerinde (KİT) çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmayacağı belirtilmişti

Erdoğan'dan kadro isteyen taşeron işçiye: Ne kadrosu yahu, çalışıyorsunuz işte

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir organizasyon esnasında yanına gelerek kadro isteyen bir taşeron işçiye "Ne kadrosu yahu, çalışıyorsunuz işte" yanıtını verdi.

Erdoğan, katıldığı organizasyonun ardından kendisine sevgisini ifade eden kalabalığın içerisinden yürürken o esnada yanına yaklaşan ve "KİT'lere kadro, şeker fabrikalarına kadro cumhurbaşkanım" diye seslenen bir vatandaşa "Ne kadrosu yahu, çalışıyorsunuz işte" yanıtını verdi. 

Yüz binlerce taşeron işçiye KHK’yla kadro yolu açılırken, kamu iktisadi teşebbüslerinde (KİT) çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmayacağı belirtilmişti. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de “KİT’lerin taşerona kadroya dahil edilmesi son derece yanlış olur” demişti.

Kaynak: Evrensel

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 15:11

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
taşeron
taşeron - 3 yıl Önce

vay be tüm kamu kurumları kadrolarına kavuşurken üvey evlat muamelesi görmek yetmedi şimdi de azar yedik ne yapalım alacağımız olsun.

Euas
Euas - 3 yıl Önce

Euas a kadro istiyoruz. Devletimin asıl işini yapıyoruz. Emin olun hükümet e kalan kısım küsecek

kit mağduru
kit mağduru - 3 yıl Önce

tek bir taşeron kalmayacak dendi.50.000 taşeron ortada kaldı :( yazık

samet
samet - 3 yıl Önce

herkese kadro dendi simdi mevsimlikti kitti taserondu ayirdilar su ulkede suriyeliler kadar degerimiz yok bizim calisip alamadigimizi suriyeliler calismadan aliyor.gecici iscileri kullanip atarsiniz ama 2019 secimlerinde ne yuzlu oy isticeksiniz gorucez bizimde size vericek cvbimiz var

SIRADAKİ HABER