Erdoğan'dan Demirtaş ve Yüksekdağ mesajı: Bırakamayız

Teknofest'i ziyaret eden Erdoğan, HDP'yi hedef aldı

Erdoğan'dan Demirtaş ve Yüksekdağ mesajı: Bırakamayız

Teknofest'i ziyaret eden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, HDP Diyarbakır İl Binası önünde oturma eylemi yapan ailelere değindi.

Geçen yıla oranla Teknofest'e katılımın arttığını, gelecek yıl için 1 milyon ziyaretçi hedeflediklerini söyleyen Erdoğan, "Gençliğimize teknolojiyi yerli ve milli olarak sevdirmek en büyük hedefimizdir. Bu millet bunu başaracak. Artık biz kendimize yeteceğiz. Buna alışacağız" diye konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından bölümler şöyle:

"İnşallah çok kısa sürede bu etkinliğin ülkemizin en önemli markalarından biri olacağına inanıyorum. Gençlerimiz başta olmak üzere milletimizin teknoloji alanında çok sınırlı imkanlarla neler yapabileceğini gösteren bir platform olarak görüyorum. Tüm katılımcılara ulaşması aylarca süren bir planlamanın neticesinde gerçekleşti. Bu organizasyon için tüm verimiyle karışan Enerji Bakanlığı'nı şahsım ve milletim adına yürekten kutluyorum."

"Yeni teknolojilerin pazarı değil üreticisi olmak istiyoruz. Bu yola bunun için çıktık. Pazar değil, üretici olmak aşkıyla yürütüyoruz. Bunun için katma değerli üretim öncülüğünde ekonomik ve teknolojik bağımsızlığımızı güçlendirecek kritik teknolojilerde atılım sağlayacağız. Yeni, büyüme hikâyemizi daha nitelikli yazacağız."

"Önümüzdeki yıl çok daha büyük katılımlı, çok daha yüksek nitelikli ve coşkulu bir festivale şahit olacağımıza ben yürekten inanıyorum. Hamdolsun salı günüden bu yana özellikle Teknofest'e gelenlerin sayısı 500 bini aşmıştır. Yani bu ne demektir, geçen yılı aşmış durumda. İnşallah bugünün bütünüyle ve yarın hedef artık 1 milyon ulaşmak.

Bunu başarmak suretiyle gençlerimizi gençliğimize teknolojiyi yerli ve milli olarak sevdirmek en büyük hedefimizdir. Bu millet bunu başaracak. Bu gençlik bunu başaracak. Artık biz kendimize yeteceğiz. Buna alışacağız. Her şey hayal ile başlar. Millet olarak her yıl hayal kurmamıza engel olmaya çalıştılar. Bize giydirmeye çalıştıkları 3 beden küçük gömlekle yaşamamızı istediler."

"Bize siz geri kalmış bir milletsiniz öyle kalın dediler. Geçmişte pek çok devlet adamı bu kısır döngüyü kırmak istemiştir. Ancak maalesef 17 yıl önce iktidara geldiğimizde Türkiye hâlâ geri kalmışlık zinciriyle bağlanmış durumdaydı. Öncelikle alt yapı hizmetlerindeki sorunları çözmek için kolları sıvadık, bunu yanında vesayetle güçlü bir mücadeleye girerek demokrasimizi güçlendirdik.

Ekonomimizi uluslararası rekabete getirerek teknolojinin gelişmesini sağladık. Mahkûm edilmek istediğimiz geri kalmışlık zincirini birer birer parçaladık. Her türlü tuzak kuruldu, yeri, geldi partimizi kapatmaya kalktılar, yeri geldi terör örgütleriyle ülkemizi kana bulamaya çalıştılar, yeri geldi sokakları karıştırmak, milletimizin fertlerini birbirine düşürmeye çalıştılar, bu saldırıların hepsini birer birer boşa çıkarmaya çalıştık."

"Bu milleti tarihinin hiçbir döneminde zillet içinde yaşamayı kabul etmemiştir, etmeyecektir. Biz de milletimizin bu hasretini bildiğimiz için ne kadar büyük ve tehlikeli, olursa olsun istikbalimiz için hiçbir mücadeleden geri durmadık."

"Bugün Diyarbakır'da evlatları dağa kaçırılan o analar dimdik duruyorsa bunun bir sebebi var. Çünkü onların da ruh köklerinde bir dinamizm var. Ölümden korkmuyorlar, üzerine üzerine gidiyorlar. Buradan Kandil'e sesleniyorum, terör örgütlerinin yanında içinde olan ve onlara siyasi destek olanlara sesleniyorum, bu ülkede katil aranıyorsa bunun adresini sormaya gerek yok, bunlar biliniyor. Bunlar ta parlamentoya kadar sızmış olanlar. Kimseyi aldatamazsınız ve sokağa insanları çağırıp ondan sonra Diyarbakır’da 53 evladımızı öldürenleri bu millet unutmuyor unutmayacaktır da. Sonuna kadar bu işin takipçisiyiz. Bunalır bırakamayız biz bırakırsak ebedi alemde şehitlerimiz bize bunun hesabın sorar. Zira bu topraklar rastgele topraklar değil. "

"BM Genel Kurulu toplantısı için bu toplantıdan sonra arkadaşlarımızla hareket ediyoruz. Ne düşünüyor, ne yapmak istiyorsak hepsini de tüm devletlerin temsilcilerinin önünde açıkça ifade edeceğiz. Gizli saklı değil açık ve net. Devlet başkanlarıyla yapacağımız ikili görüşmelerde de bunalır kendilerine açık ve net olarak anlatacağız. Dünya ekonomisi toplanacak onlarla bunları konuşacağız. Bize gizli açık tehditlerle bedel ödetmeye çalışanlar beyhude bir şişle uğraştıklarını bilmeliler. Eskiler ölümden öte köy mü var der. Bu millet ölümden bile korkmadığını 15 Temmuz’da ispatlamıştır. Ülkemizi yeniden kısır bir döngüye hapsetmeye çalışanlara vereceğimiz cevabımız en güzel burasıdır. Azmimizi, heyecanımızı kaybetmeden çok çalışarak cevap vereceğiz. Bizim milletimiz bir şeye inanıp yola çıktığında onu durdurabilecek hiçbir güç yoktur."

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2019, 11:28

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çoşkun
Çoşkun - 7 ay Önce

Santaşçi adam yalan söyledikçe Bitiyorsun Halk sana oy vermiyor yönetime el koymuş böyle devam etse halk sokağa inmesi anmeselesi olur senin binan önünde oturun annelere senin çetelerin tekme tokat hopla yerde sürüklenerek taciz ederek darp edilmesini görmezden geliyorsun derdin amaçın kürd duşmanlığı yapmaktır alçak işid uyruklu şerefsiz terörist

Isci emekli
Isci emekli - 7 ay Önce

Sen yalanci bu dunya sanada kalmaz kendi sonun ne olacak onu dusun demirtas adam gibi yatar sen seref ahlak yoksun yalanci diktador senin sayili gunlerin ucube zubuk

Şabo şah
Şabo şah - 7 ay Önce

Ahlaksız sokak çetecisi senin günlerin sayılı yargılanacaksın bunu bil

SIRADAKİ HABER