Erdoğan: Bizim Kürdistanımız yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktidarları döneminde yasakları kaldırdıklarını savundu

Erdoğan: Bizim Kürdistanımız yok

Giresun mitinginde konuşmasının tamamına yakınını CHP’ye ve Kemal Kılıçdaroğlu’na ayırarak, Türkiye’deki tüm olumsuzlukların kaynağının muhalefet partisi olduğunu savunan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Muhalefetin engellemeleri karşında yılmadık, yıkılmadık” açıklamasında bulundu.

Erdoğan’ın konuşmasının bir bölümü şöyle:

BOYUN EĞMEDİK

Bizden önce hayal dahi edilemeyen pek çok projeyi gerçeğe dönüştürdük. İş yaptık. Muhalefetin engellemeleri karşında yılmadık, yıkılmadık, boyun eğmedik, hizmet aşkından taviz vermedik. Kendimizle yarışarak bugünlere geldik. Yasakları kaldırdık. Türkiye’yi demokraside bir üst lige çıkardık.

IMF’YE BORCU ÖDEDİK

IMF’ye borcumuz 23,5 milyar dolardı. Davos’tayız. IMF Başkanıyla konuşuyoruz. Türkiye’nin başkanı benim, siz Türkiye’yi yönetemezsiniz. Siz verdiğiniz parayı taksit taksit alıyorsunuz. Türkiye’ye emir veremezsiniz. Mayıs 2013… IMF’ye borcumuzu ödedik. Bitti bu iş… Bay Kemal diyor ki, ‘Şimdi bunlar giderler IMF’den borç alırlar’, IMF’den borcu siz aldınız, biz değil.

İNLERİNE GİRDİK

Gabar’da Kandil’de bu teröristlerin inlerine girdim mi? Bu sabah 7 tane DHKP/C’liyi inlerinde aldık. Polislerimiz çıkarıp aldılar.

DAĞLARI BİZ DELMEDİK Mİ?

Kim derdi bundan 15-20 sene önce denizin üzerinde bir havalimanı yapılacak. Bunlar karaya yapamadılar, biz denizin üzerine yaptık.  Dağları biz delmedik mi biz buralarda… şu dağları her tarafta delerek yeşille denizi buluşturmadık mı? O dağları deldik her tarafı halkın yolları haline getirdik.

CHP ÇAPULCULARI BAŞ TACI ETTİ

 Ankara’da yargıçlar var diyen bir muhalefete şahit olduk. Gezi olaylarında polise kurşun sıkan çapulcuları baş taşı eden bir CHP gördük. FETÖ’cü alçakların sözcülüğünü yapan bir muhalefet gördük. Çukur eylemlerinde teröristlere cici çocuklar diyerek canlı kalkan olan bir muhalefet gördük. CHP’deki bu muhalefet anlayışı hiç değişmiyor.

TERK ET GİT, GÜNEYDE IRAK KÜRDİSTAN BÖLGESİ VAR, ORAYA GİT

Kürdistan’da biz (HDP) kazanacağız diyor. Sen lütfen Türkiye’yi terk et git güneyde Irak’ta Kürdistan Bölgesi var oraya git. Türkiye’de benim böyle bir bölgem yok. Bizim Doğu Anadolu Güneydoğu Anadolu bölgemiz var ,bizim Kürdistanımız yok. 31 Mart akşamı hepsi bir olsun, toplansınlar. İnşallah benim aziz milletim bunları paketlemek suretiyle sandığa gömecek, ben buna inanıyorum.

VATANA İHANETTİR

CHP’li milletvekilinin Türkiye’nin sondaj faaliyetiyle 2 milyar doları Akdeniz’e gömeceği iddiası kendi vatanına, kendi milletine ihanettir. Bunun adı basiretsizlik değil de nedir?

BAŞGİL’İN KİTABINI OKUYUN

Ali Fuat Başgil’in ‘Gençlerle Başbaşa Kitabı’nı Kenevir çanta içerisinde sizlere takdim edeceğiz. Özellikle gençlerin bu kitabı okumasını istiyorum.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 15:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 yıl Önce

Ya sen ahlaksiz yalancisin halk uyandi abasin kimyasi bozulmus allah seni en buyuk acilar Nasir eder insallah

Adallet
Adallet - 2 yıl Önce

Insan dusmani yezit kurtler onurlu ise bu seref yoksunu insan musfetesine sandikta kereken cevap verilmeli alcak saraylarda halk coplerde

Kemal karakuş
Kemal karakuş - 2 yıl Önce

Yönetimi ele geçirmiş kendine göre ayar vermiş Yalan söyleyerek santaş yaparak milleti korkutarak tehdit ediyor halbuki Milet sokağa çıksa tilki gibi kaçacak delik arayıp bulamaz

SIRADAKİ HABER