Ekonomi Bakanı Zeybekci: 24 Haziran'dan sonra dünyada ilk 10 ekonomi içerisine gireceğiz

Zekbekci, 24 Haziran’dan sonra Türkiye’nin şahlanacağını savundu

Ekonomi Bakanı Zeybekci: 24 Haziran'dan sonra dünyada ilk 10 ekonomi içerisine gireceğiz

Ekonomi Bakan Nihat Zeybekci, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Darbe Sempozyumu'nun açılışında açıklamalarda bulundu.

Zeybekci, "Göreceksiniz, 24 Haziran'dan sonra şahlanan bir Türkiye olacak. Memur maaşlarını her ay gelen IMF dilimleriyle ödeyen bir Türkiye vardı. Biz güçlü olacağız, biz dünyada ilk 10'da, Avrupa'da ilk 3 içinde olacağız" ifadelerini kullandı.

Zeybekci'nin açıklaması, akıllara Mehmet Şimşek 'in referandum öncesi; "evet çıkarsa milli gelir 30 bin dolar” olacak açıklamasını getirdi.

 İşte Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin o açıklaması;

 "Türkiye'yi ekonomik anlamda operasyona tabi tutmaya çalışıyorlar, yok öyle bir şey. Asla müsaade etmeyeceğiz. Göreceksiniz, 24 Haziran'dan sonra şahlanan bir Türkiye olacak. Kendi ayakları üzerinde durmuş, kültür coğrafyası dediğimiz Türk-İslam coğrafyasında yüzlerin dönüldüğü, ellerin ona açıldığı bir Türkiye. Onların istediği el açan bir Türkiye. Memur maaşlarını her ay gelen IMF dilimleriyle ödeyen bir Türkiye vardı. Biz güçlü olacağız, biz dünyada ilk 10'da, Avrupa'da ilk 3 içinde olacağız."

ŞİMŞEK: EVET ÇIKARSA MİLLİ GELİR 30 BİN DOLARA ÇIKAR

Zeybekci'nin açıklaması, 16 Nisan referandumu öncesi Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek 'in milli gelir vaadini akıllara getirdi.

Bakan Şimşek, referandum öncesi yaptığı açıklamada evet çıkması halinde Türkiye'nin milli gelirini 30 bin dolarlara, zamanla da 60 bin dolarlara çıkaracak bir alt yapıya kavuşacağını, hayır çıkması halinde ise Türkiye'de istikrarsızlığın olabileceğini söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER