DİSK Başkanı Ekici: İsmim rızam dışında listede!

Erol Ekici 'Akil İnsanlar' listesine tepki gösterdi, 'kesinlikle listede değilim' dedi...

DİSK Başkanı Ekici: İsmim rızam dışında listede!

DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası Başkanı Erol Ekici, hükümet tarafından açıklanan ‘Akil İnsanlar’ listesinde isminin kendi rızası dışında yazıldığını söyledi ve "Listede kesinlikle değilim" dedi.

Erol Ekici Halk TV’ye konuştu. Ekici listeye isminin kendi rızası dışında yazıldığını söyledi. Erol Ekici, katıldığı canlı yayında şunları söyledi: 

“Ben bir kere DİSK Genel Başkanı değilim. Akil insanlara ihtiyaç duyanlar kendilerine göre bir değerlendirme yapmışlar. Beni de Ege Bölgesi listesinde DİSK Genel Başkanı vekili olarak girdiğim ilan ediliyor. Ben daha önceden DİSK’ten ayrıldığımı söylemiştim. Ama daha önce Pazartesi günü Sayın Beşir Atalay beni aramıştı. Beni böyle bir listede görmek istediğini söylemişti. Ben kendisine “Bir sendikanın Genel Başkanıyım. Bizim kurumsal temsiliyetlerimiz DİSK üzerinden olur. Görüşülecek adres ben değilim, DİSK’tir” diye DİSK’le görüşmelerini söyledim. Ve benim kesinlikle Genel-İş sendikası Genel Başkanı olarak DİSK’in dışında böyle bir görevde olmamın söz konusu olmadığını söylemiştim. Ama bugün yapılan açıklamalarda ismim orada geçiyor. Kesinlikle böyle bir listenin içinde olmadığımı duyurmak istiyorum.”

Bu arada, Genel İş Sendikası da, "Akil İnsanlar" listesinde ismi geçen genel başkanları Erol Ekici'nin listede yer almadığı duyurdu.

Bugün açıklanan 'Akil İnsanlar' listesinin Ege Bölgesi kadrosunda ismi geçen Genel İş Sendikası Başkanı Erol Ekici'nin ismi geçiyordu.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2013, 10:59
YORUM EKLE