Demirtaş'tan Bahçeli'ye 'şerefsiz' yanıtı

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Bülent Arınç'ın Zergele katliamı ile ilgili açıklamasına da karşılık verdi

Demirtaş'tan Bahçeli'ye 'şerefsiz' yanıtı

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin HDP seçmenine yönelik hakaret içeren sözlerine ve  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Zergele katliamı ile ilgili açıklamalarına yanıt verdi.  

ZERGELE KATLİAMI İÇİN 'ALÇAKÇA BİR YALAN' DİYEN ARINÇ'A YANIT

"Bizim dünkü toplantılarımız sonrasından hava saldırılarında sivillerin katledildiği Zergele köyüne HDP heyetinin gitmesi kararlaştırıldı. Gidip olay yerinde katliamın yaşandığı yerde tespitler yapacaklar. Eğer Dışişleri Bakanlığı veya AKP yetkilileri veya Bülent Arınç arzu ediyorsa, gidip alçaklığı bizati yerinde görmek istiyorsa, buyursun gelsin. Alçaklık nedir, orada tespit edelim. Biz ille öyle oldu demiyoruz, gidip göreceğiz. Buyursunlar heyetimize dahil olsunlar. Raporlasınlar, Türkiye’ye de dönüp açıklasınlar. Bir kaç gün sonra da raporları açıklayacağız."

BAHÇELİ'NİN 'ŞEREFSİZ' SÖZÜNE YANIT

"HDP İstanbul'da üçüncü partidir. Bu Türkçeyi doğru dürüst konuşamayan Türk milliyetçilerinden daha fazla oy almıştır. HDP İstanbul'u en fukara semtlerinden oy almıştır. Öyle üçüncü parti olmuştur. Elbette zenginler de HDP'ye oy vermiş olabilir. Hepsi bizim için çok saygındır. Seçmenimize küfür hakaret edene de bin misliyle de aynen iade ediyorum. Seçim öncesi hırsızdan hesap sorarız deyip, seçim sonrası hırsızın sarayında zevki sefa sürenler midir şerefli olanlar? Şeref kavramını kullanmaya kalkmasınlar, hadlerini bilsinler."

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2015, 12:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cenk
Cenk - 3 yıl Önce

Sapına kadar Türk'üm Selahattin başkan ama kesinlikle 40 tane Devlet Bahçeli gibi adi Türk senin tırnağına kurban olsun..

anton
anton - 3 yıl Önce

mecburi askere alinanlarla kurulmus türk ordusu güney kürdistan'da sivillere katliam yapmistir. lanetliyom.

fatih
fatih - 3 yıl Önce

şanlı türk askeri resmi üniformasıyla adam gibi ben buradayım diyerek savaşır sizin gibi gece vakti ara sokaklarda yaralı var diyerek ambulans,traik polisi çağırıp pusu kurup saldırmaz uykusundaki beekleri,polisleri öldürmez biraz ada olsanız gündüz yüzünüzü gizlemeden şanlı türk askerinin karşısına çıkarsınız sizin bu yaptığınız ermeniler yapar israilliler yapar birde sadece siz yaparsınız bu coğrafya hiç sizin kadar namert insanlar yetişmedi mert olun mert.

savaş
savaş - 3 yıl Önce

Şanlı türk ordusu derken bile milliyetçi bir yaklaşım sanarsiniz ki bütün asker türk milliyetçi si.kürdü, alevi si,süryanisi yok.ayrıca sizin şanlı dediğiniz türk ordusunun şaninida süleyman şah türbesinde gördük.uçaklarla sivil katletmekte çok şanlı bir ordunun şanı olsa gerek fatihhhh

savaşa hayır
savaşa hayır - 3 yıl Önce

bazı mertlikten bahsediyo.mertlik kavramının ne olduğunu bilmeden.savunduğun o şanlı ordu olmuş saray ordusu olmuş.çok mert bi ordu çünkü günahsız insanlara havadan savaş araçlarıyla daha doğmamış bebeği anne karnında katledecek kadar merttir..güldürmeyin ALLAH aşkına

cemal
cemal - 3 yıl Önce

Fikirden yoksun fatih kafatasci.seni simdi bizlere turk askerini dunyanin en sucsuz ordusumu oldu.daha dungibi biliyorum o toz duman kondurmadigin.ordunun gerillalar karsisinda perissanlik hallerinide cok yakinen biliriz ancak alcakca sivillere gucleriyeter.merak etme sana ikibin onikiyi gosterecegiz.

selobaskan
selobaskan - 3 yıl Önce

Başkanım bir Türk olarak Bahçeli sizden büyük ama sizde saygınlık bakımından ondan büyüksünüz bu ülkede barış adına ezilen haklar adına yaptıklarınız unutulmayacak yıllar sonra belkide herkes solda birleşek Bahçeli'nin korkusu bu işte Bahçeli evet bir Türk olarak senin vatanseverligi nin bir anlamı yok kin nefret söylemi içinde nereye varacaksin şehit kanı üzerinden siyaset yapmayı bırak o 90 yıllarda kaldı artık birleştirici yapıcı aciklamar yap yaşını başını almış insansın bırak senden sonrakiler yapsın siyaseti layıkı ile neyse wiskimi içerim HDP yede oyumu veririm zoruna gidenin giderse gitsin goodbye :)

DEYRAZOR
DEYRAZOR - 3 yıl Önce

Sizin askeriniz şanını sivilleri katlederek almıştır fati bırak bu boş kahramanlık hikayelerini siz abd teknolojisi olmadan savaşamazsınız fati siz anca uçaklarla sivilleri vurursunuz aynı israil devleti gibi fati türk askeri bıraksın uçağı karadan gelsin en öndede sen gel fati