Demirtaş'tan 10 Ekim Ankara Katliamı mesajı

Demirtaş, Ankara Katliamı’nı gerçekleştirenlere hesap sorulmadığını söyledi

Demirtaş'tan 10 Ekim Ankara Katliamı mesajı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 10 Ekim Ankara Gar’ı Katliamı’nın 2’inci yıl dönümünde tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’den mesaj gönderdi.

Katliamın arkasındaki odaklardan halen hesap sorulmadığını ifade eden Demirtaş, “Katliamın meydana geldiği yere bir anıt yapılması gerekirken, yıldönümlerinde anma yapılmasına bile izin verilmedi. İnsanlarımızın yasını tutması engellendi” dedi.

Katliamda yaşamını yitirenleri ana Demirtaş, “Tüm bu günler ve acılar gelip geçecek. Suçlulardan hesap sorulacak, katliamın meydana geldiği yere, olması gerektiği gibi bir anıt dikilecek ve yitirdiğimiz canları yüz binlerle anacağız. Bizleri ayakta tutan en güçlü değer umuttur. Umudumuzu yitirmeyelim. Katliamda yaşamını yitiren yurttaşlarımızı bir kez daha anıyor, acısı henüz taze olan ailelerin acılarını ve yaslarını paylaşıyorum” ifadelerini kullandı.

Demirtaş’ın mesajı şu şekilde:

10 Ekim 2015 tarihinde, Ankara'da on binlerce insanın bir araya gelmesiyle yapılan Barış ve Demokrasi Mitingine yönelik IŞİD saldırısının üzerinden 2 yıl geçti.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin bu en acımasız ve insanlık dışı saldırısının üzerinden geçen bu sürede acılarımız azalmadı. Ülkenin dört bir yanından barış için Ankara'ya gelip o katliamda yaşamını yitiren güzel insanların anısı bizlerle.

Katliamı gerçekleştirenler ve onları koruyup kollayanlar hakkında o gün yaptığımız tespitlerin doğru çıktığı görüldü. Katliamın arkasındaki odaklardan halen hesap sorulmadı.

Katliamın meydana geldiği yere bir anıt yapılması gerekirken, yıldönümlerinde anma yapılmasına bile izin verilmedi. İnsanlarımızın yasını tutması engellendi.

Ama tüm bu günler ve acılar gelip geçecek. Suçlulardan hesap sorulacak, katliamın meydana geldiği yere, olması gerektiği gibi bir anıt dikilecek ve yitirdiğimiz canları yüz binlerle anacağız. Bizleri ayakta tutan en güçlü değer umuttur. Umudumuzu yitirmeyelim.

Katliamda yaşamını yitiren yurttaşlarımızı bir kez daha anıyor, acısı henüz taze olan ailelerin acılarını ve yaslarını paylaşıyorum.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2017, 20:27

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER