Demirtaş: Cezaevi imkanlarını kullanarak yaptığım propaganda, seçim kanunlarına aykırı mıdır sevgili YSK

Demirtaş, cezaevindeki imkansızlıklara rağmen seçim kampanyasına devam ediyor

Demirtaş: Cezaevi imkanlarını kullanarak yaptığım propaganda, seçim kanunlarına aykırı mıdır sevgili YSK

HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Seçilmesi durumunda yargının bağımsız olacağını ifade eden Demirtaş, asgari ücrete zam yapılacağını söyledi.

“Seçilirsem yargı bağımsız, adil ve tarafsız olacak. Tek bir masum yurttaşımız bile cezaevine girmeyecek, hasta tutsaklar derhal serbest bırakılacak” ifadelerini kullanan Demirtaş, seçim çalışması konusunda dezavantajlı olduğunu ise, “Bugünkü seçim çalışmalarımı tamamlamak üzere birazdan mitinge katılacağım. Mitingimin tek izleyeni Abdullah Bey, aşırı yüklenmeden kısa devre yapacak diye kaygılıyım” dedi.

“Cezaevi imkanlarını kullanmak suretiyle yaptığım bu propaganda, seçim kanunlarına aykırı mıdır sevgili YSK?” diye soran Demirtaş, “Diğer adaylara haksızlık olmuş mudur? Ne de olsa adalet konusunda çok duyarlısınız” dedi.

Demirtaş’ın açıklamaları şöyle:

"Bugün bir uçak geçti üstümüzden. El salladım. Yolcular da pencerelere toplaşıp "Aaa! Demirtaş" deyip bana el salladılar. Ben de bağırarak, "Seçilirsem çiftçilerin kullandığı mazottan tek kuruş vergi almayacağız" dedim.

Acaba devletin cezaevi imkanlarını kullanmak suretiyle yaptığım bu propaganda, seçim kanunlarına aykırı mıdır sevgili YSK? Diğer adaylara haksızlık olmuş mudur? Ne de olsa adalet konusunda çok duyarlısınız (!)

Bitişiğimizde yeni bir cezaevi yapılıyor. İnşaattaki işçilere seslendim "Seçilirsem güvencesiz, kaçak, taşeron işçiliği tümden kaldıracağız. İş cinayetleri olmayacak, çalışma süreleri kısaltılacak. Asgari ücret 3.000 TL olacak. Emekçinin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz" dedim.

Edirne’ye cezaevi değil daha fazla okul ve hastane yapacağız" diye devam ettim. Duydular mı bilmiyorum ama inşaat sesleri bir süre durdu. Dünya bir dakikalığına güzelleşti.

İftar için yan hücredeki arkadaşlara elma attık. Önce gökten 3 elma düştü sandılar. “Yok yok, biz attık” diye seslendim. “Seçilirsem yargı bağımsız, adil ve tarafsız olacak. Tek bir masum yurttaşımız bile cezaevine girmeyecek, hasta tutsaklar derhal serbest bırakılacak” dedim.

Seçilmem için dua ettiler, "Allah kabul etsin" dedim. O sırada sayım için geldiler. Bizi saymak biraz uzun sürüyor. 6 milyon kişi bir hücrede kalıyoruz.

Sevgili günlük. Bugünkü seçim çalışmalarımı tamamlamak üzere birazdan mitinge katılacağım. Mitingimin tek izleyeni Abdullah Bey, aşırı yüklenmeden kısa devre yapacak diye kaygılıyım :)"

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2018, 08:43

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER