Demirtaş: Barışa katkı sunacak her türlü işbirliğine HDP katkı sunar

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Şırnak ve Hakkari ilçe olması ile belediyelere kayyum atanması kararının geri çekilmesini değerlendirdi

Demirtaş: Barışa katkı sunacak her türlü işbirliğine HDP katkı sunar

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak ve Hakkari'nin ilçe olması ile belediyelere kayyum atanması maddelerinin torba yasadan çıkarılmasını değerlendirdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Demirtaş şunları belirtti:

“Kayyum ve Hakkari-Şırnak hususlarında uzlaşma sağlanmış olması önemlidir. Yanlışta ısrar etmenin hiçkimseye yararı olmazdı.

“Benzer uzlaşma arayışlarının, toplumun acil sorunlarının çözümü doğrultusunda sürdürülmesi bütün ülkenin menfaatine olacaktır.

“Siyaseti kin ve intikam aracı olarak değil, çözüm mekanizması olarak görüp işletmek herkesin görevi olmalıdır.

“Yeni anayasa dahil bütün önemli konularda kapsayıcı-ilkeli uzlaşmaya, barışa katkı sunacak her türlü işbirliğine HDP katkı sunacaktır.” 

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2016, 16:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabahattin Akdağcık
Sabahattin Akdağcık - 5 yıl Önce

hdp sayısal olmasa da siyasal platformda türkiye'nin ikinci muhalif gücü. akp-chp-mhp koalisyonunu kayyum ve şırnak ve hakkari'nin ilçeye dönüşmeleri konusundaki hukuksuz saplantılardan uzaklaştırma konusunda hdp'nin rolü inkar edilmez. işte demokrasi budur.

Sabahattin Akdağcık
Sabahattin Akdağcık - 5 yıl Önce

şimdi sıra diğer 'torba yasaları'na veya 'khk'lere karşı durmanın sırası. tarih bu onurlu muhalefeti hdp'nin hanesine altın harflerle yazacak. hiç şüpheniz olmasın.

SIRADAKİ HABER