Davutoğlu'ndan 1915 açıklaması

Davutoğlu Erdoğan'ın yaptığı 1915 açıklaması ile ilgili konuştu...

Davutoğlu'ndan 1915 açıklaması

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Başbakanlığın ‘1915 olayları’ açıklaması ile ilgili olarak Meclis Fuaye Salonu'nda düzenlenen 23 Nisan Resepsiyonu'nda konuştu.

Davutoğlu, Erdoğan'ın 1915 olaylarına ilişkin yaptığıaçıklamanın konjonktürel olmadığını ve baskı altında yapılmadığını söyledi.

Davutoğlu, Türk tanklarının Süleyman Şah Türbesi'ne konuşlanmak için Suriye'ye girdiği iddialarını da değerlendirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde verilen 23 Nisan resepsiyonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, operasyon iddialarını yalanladı.

Davutoğlu, "Süleyman Şah Türbesi'ndeki askerlerimizin güvenliği için ne tedbir alınması gerekiyorsa yapılır. Belli dönemlerde rutin değişimler yapılır. Oradaki askerler alınır başka askerler götürülür. Durumun, ihtiyacın mahiyetine göre de orası tahkim edilir, olan budur" ifadesini kullandı.

Irak-Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) yakın Twitter hesapları, TSK'ya ait tankların ve zırhlı araçların, Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi'ne konuşlanmak için Suriye'ye girdiğini iddia etmişti.

1915 AÇIKLAMASI

Başbakan Erdoğan'ın 1915 olaylarına ilişkin yaptığı açıklamanın konjonktürel olmadığı ve baskı altında yapılmadığını kaydeden Davutoğlu, "Bu bir çağrıdır, umarız karşılığını bulur. En çok sesi çıkaranlar sertlik yanlıları. Diaspora tek bir gruptan ibaret değil" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2014, 16:27
YORUM EKLE