Davutoğlu'nun listesi 'hayır'a karşı özel izleniyor iddiası

Fireyi önlemek için AKP'de her 10 milletvekilini bir vekilin izlemeye aldığı ileri sürülüyor

Davutoğlu'nun listesi 'hayır'a karşı özel izleniyor iddiası

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim söyleminin paketin özellikle ikinci tur oylamasında, maddelerden birinin veya tamamının düşmesine neden olabilecek bir hareketi önlemeyi amaçladığı, 'hayır' deme olasılığı olan milletvekillerine karşı 'listeye konulmama' mesajı taşıdığı iddia ediliyor.

Fireyi önlemek için de AKP'de her 10 milletvekilini bir vekilin izlemeye aldığı ileri sürülüyor.

Nuray Bababacan'ın Hürriyet'te yer alan kulis haberine göre eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kontenjanından seçilen vekillerin üzerinde de özel bir izleme yapıldığı belirtildi.

Hem AK Parti hem de MHP yöneticilerinin, pakete yönelik endişeleri olan milletvekillerini saptama sorunu bulunmuyor. Bu konu, Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçen ay yaptıkları görüşmede gündeme gelmiş ve Bahçeli, partisindeki firenin 15’i bulabileceğini ifade etmişti.

AK Parti’de ‘başkanlık sisteminin denge ve denetimden yoksun kurgulanmasına’ itiraz eden milletvekilleri olduğu da biliniyor. AK Parti’de her 10 milletvekilini bir vekilin izlemeye aldığı iddia ediliyor.

Partide, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kontenjanından seçilen vekiller üzerinde de özel bir izleme yapılıyor.

1 Kasım 2015’te milletvekili seçilen, vekillikte henüz iki yılı dolmayan, seçilemezlerse milletvekili emeklisi olma hayalleri sona erecek isimler için erken seçim kararı büyük sıkıntıya yol açacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2017, 17:46
YORUM EKLE