Davutoğlu: Ben davayı bırakmadım, AK Parti davayı bıraktı

Davutoğlu, “Davanın bütün değerlerini ayaklar altına aldılar” dedi

Davutoğlu: Ben davayı bırakmadım, AK Parti davayı bıraktı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, HaberTürk’te Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek Özel programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Altaylı’nın "İstifa ettiğinizde partiden ayrılmayı kafanıza koymuş muydunuz?” sorusunu cevaplayan Davutoğlu kendisinin davayı bırakmadığını AKP’nin davayı bıraktığını ifade etti.

Davutoğlu, “Ben davayı bırakmadım, AK Parti davayı bıraktı. Davanın bütün değerlerini ayaklar altına aldılar. Sayın Cumhurbaşkanı’na hem gittim anlattım, hem yazılı metin verdim. “Sayın Cumhurbaşkanım gidiş gidiş değil, AK Parti, devlet yanlış yere gidiyor” diye… Bütün bunlara rağmen ben AK Parti’den ayrılmadım AK Parti beni ihraç etti. Ne bekliyorlar peki, bekledikleri ne? Körü körüne itaat”dedi.

Davutoğlu’nun açıklamaları şöyle:

Daha sonra yaşananları bilseydim, başka türlü davranırdım. Sayın Erdoğan’ın AK Parti’nin başarılı olması için bıraktım ben bu şeyi. O konuşmamı hatırlatırlar bana şimdi. Evet ben hukuka hep riayet ettim. (Altaylı’nın "Ölünceye kadar bu davanın ferdiyim" diye araya girmesi üzerine) Hala ben bu davanın ferdiyim. Dava benim elimde şimdi, onlar davayı bıraktı. Bu dava şeffaflıktır, o Gelecek Partisi’nde AK Parti’de yok. Bu dava şatafattan, lüksten uzak durmaktır, o Gelecek Partisi’nde AK Parti’de değil. Bu dava akrabalarını devlet işini olduğunda oğlunu, kızını bile görmemektir. AK Parti’de bu kalmadı. Bu dava yolsuzluklarla mücadeledir, bugün Gelecek Partisi’ndedir, AK Parti’de yok. Bu dava yasaklarla mücadeledir, bugün Gelecek Partisi bunun mücadelesini veriyor. AK Parti’de o yok. Ben davayı bırakmadım, AK Parti davayı bıraktı. Davanın bütün değerlerini ayaklar altına aldılar. Sayın Cumhurbaşkanı’na hem gittim anlattım, hem yazılı metin verdim. “Sayın Cumhurbaşkanım gidiş gidiş değil, AK Parti, devlet yanlış yere gidiyor” diye… Bütün bunlara rağmen ben AK Parti’den ayrılmadım AK Parti beni ihraç etti. Ne bekliyorlar peki, bekledikleri ne? Körü körüne itaat.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER