Cumhurbaşkanı, muhtarlardan sonra halka da 'fişleme' çağrısı yaptı

HDP'yi hedefine alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşı muhbirliğe 'davet etti'

Cumhurbaşkanı, muhtarlardan sonra halka da 'fişleme' çağrısı yaptı

Dün cuma namazıİstanbul'da kılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, muhtarlara yaptığı 'fişleme' çağrısını vatandaşlara da yineledi.  Erdoğan, "Halkımız kendi içindeki bölücü terör örgütü mensuplarını ayıklamak durumundadır," diyerek, vatandaşı muhbirliğe davet etti.

HDP'NİN BARAJI GEÇMESİ 'ÇOK ÇİRKİN, ANTİ-DEMOKRATİK'

Cuma namazının ardından konuşan Erdoğan, "Çözüm sürecini ben başlattım" derken, HDP'nin yüzde 10 barajını aştığı AKP'nin de tek başına iktidar olamadığı 7 Haziran seçimlerine işaret ederek, "7 Haziran seçimlerinden sonra, maalesef arzu edilmeyen çok çok çirkin olaylar, yani demokrasinin çok daha güçlü hale geleceği beklenirken, demokrasinin ülkemizde çok daha farklı bir şekilde taçlanacağı beklenirken, tam aksi olaylar oldu," diye konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı hedef alan Erdoğan, "Alladılar pulladılar, zaman geldi eline saz verdiler. Ve bu ülkede bir farklı sürece doğru gidildi," dedi.

VATANDAŞLARA DA 'FİŞLEME' ÇAĞRISI

Erdoğan, konuşmasında geçtiğimiz günlerde muhtarlara yaptığı çağrıyı vatandaşlara da yaparak, "Halkımız kendi içindeki bölücü terör örgütü mensuplarını ayıklamak durumundadır. Gerekirse bunları güvenlik güçlerine haber vermelidir. Halkı kandırma yoluna gitmenin sınıra dayandığını artık herkes bilmelidir. Kimse artık bu yalanları yutmuyor. Kimin kim olduğunu gayet iyi biliyoruz," dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2015, 11:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 3 yıl Önce

kürt halkı akıllıdır. huzurunu kaçıran ekmeğini elinden alan pkk ya göz yummaz.

HOGİR
HOGİR - 3 yıl Önce

koltok sevdasi i̇çi̇n halkini harcama

cihan
cihan - 3 yıl Önce

Cumhurbaskanimi isit baskanimi belli degil

Vatandaş
Vatandaş - 3 yıl Önce

Allah aşkına şabkayı Önümüze koyalım biraz Düşünelim bu kavga niye dün Kürtlere gelin siyaset yapın diyordular bu gün me oldu kürtler siyaset yapıyor diye birileri rahatsız oluyor anlamak çok zor

rüya
rüya - 3 yıl Önce

SEVGİLİ BAŞKANIM BİZLERİ HER ALANDA İHYA ETTİN İNSANLARA TEMİZ SAGLIKLI DEĞERLİ YAŞAMAYI ÖĞRETTİN FAKAT BİR GRUP İNSAN ANLAMAK İSTEMİYOR VE BEYAZI KARA GÖSTERMEYE ÇALIŞIYOR AMA NAFİLE ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR

hülya
hülya - 3 yıl Önce

SENİ SEVİYORUZ SANA VE MUKTEDİRLİĞİNE HAYRANIZ BAŞIMIZIN TACISIN VAX