CHP’liler Alevi adaya tahammül edemedi

Demirel’in adaylarına ses çıkarmayan CHP’liler, İstanbul 1. Bölge’de Alevilerin bağımsız adayı Turgut Öker’in afişlerini yırtıyor…

CHP’liler Alevi adaya tahammül edemedi

İstanbul 1. Bölge Bağımsız Milletvekili adayı Turgut Öker, Meclise Can Gelecek seçim kampanyasına destek sunmak için gelen Hacı Bektaş Veli Dergahı Postnişini Veliyeddin Hürrem Ulusoy ve sanatçı dostları ile birlikte Maltepe’de halkla buluştu

Alevilerden açık mesaj: Bizlerle uğraşmayın!

Turgut Öker, 2. Halk buluşması etkinliği kapsamında kamyasını destekleyen sanatçılarla birlikte Maltepe Kardelen Düğün Salonunda kitlesel bir buluşma gerçekleştirdi.  Etkinliğe pek çok sanatçı  destek sunarken  Hacı Bektaş Veli Dergahı Postnişini Veliyeddin Hürrem Ulusoy da açıkça desteğini ilan etti.

Ulusoy; “Aleviler olarak Turgut Öker’i meclise göndermek zorundayız. Türkiye tarihinde ilk defa Alevi mücadelesinin içinden gelen, Alevi örgütlülüğünün her adımında emekleri, alın teri olan bir Canımız milletvekili adayı oldu” diyerek, Turgut Öker’in meclise gönderilmesinin tüm Alevilerin boynunun borcu olduğunu ifade etti. 

Veliyeddin Hürrem Ulusoy “Turgut Öker Alevilerin eşit haklar mücadelesinin içinden geldi, aday oldu. Biz de onu Alevi kimliğimizle desteklemek ve Meclise Can getirmek durumundayız” dedi. Alevilerin bu mücadelede başarısız olma gibi bir şanslarının olmadığının altını çizen Veliyeddin Hürrem Ulusoy;  Turgut Öker’in meclise girmesi ile birlikte “İleride umuyorum ki Alevi Bektaşi toplumu siyasi ve inançsal boyutta varlığını birliğini sağlayacak dosta düşmana ispat edecektir… ” diyerek sözlerini bitirdi.

ENGELLEMELERE RAĞMEN YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

 ‘Alevilik onurdur onuruna sahip çık’,  ‘Alevi hareketi engellenmez,’ ‘ Yaşasın halkların kardeşliği,’ ‘İnkara, ayrımcılığa, asimilasyona son’ sloganları eşliğinde konuşma yapan Turgut Öker, seçimlerde bölücülük yaptıkları yönündeki eleştirilere yanıt verdi.

Öker, bağımsız aday olmasının, kimsenin oyunu bölmek gibi bir anlam taşımadığını ifade ederek, ”Benim kutsallığım; ezilenlerin, emekçilerin, sosyalistlerin, azınlıkların ve yıllardır yok sayılan Alevilerin eşit haklar mücadelesi davasıdır. O yüzden, beni adaylığımdan partilerin nasıl etkileneceği değil, ülkemizin geleceği ilgilendirmektedir” dedi.

İstanbul 1. Bölgenin dört bir yanında ‘Meclise Can Gelecek’ diyerek asılan afiş ve pankartlarının yırtılmasının ve toplatılmasının da altını çizen Öker “sizlerin oylarıyla seçilen belediye başkanları ve onların mensubu olduğu siyasi parti Alevilerin eşit haklar mücadelesi ile uğraşacağına, bu ülkeyi karanlığa sürükleyenlerin karşısına çıksın. Darbelere, Deniz Gezmişlerin idamına neden olmuş Demirel ve şimdi milletvekili listelerine aldığı Demirel’in adamlarıyla nasıl mücadele edeceğinin planlarını yapsın. Tüm baskılara ve engellemelere rağmen biz yolumuza devam ediyoruz. Ve eşit haklar mücadelemizi meclise taşımakta da karalıyız” diyerek,  “tüm Canları ve musahipleri bıkmadan usanmadan, gece gündüz demeden mücadele ederek İstanbul 1. Bölgeden yaktıkları meşaleye güç vermeye” çağırdı. 

DEMOKRAT HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
HASAN KAYIM
HASAN KAYIM - 7 yıl Önce

Turgut Öker gerçek bir alevi temsiliyeti olan birisimidir bilmiyorum. Genel bilgiler ışığında biraz zor gibi.Bu arkadaşımızın pratiğine bakarsak AABF Başkanlığı yapıyor,yol tv bu arkadaşların denetiminde,yol tv nin yayın süreci içinde izlediği çizgiye bakılırsa alevi mağduriyetini kavramış gibi görünmüyor,daha çok popilist tutum ve davranış içindeler gibi.
Bu günün ihtiyacı , derli toplu bir düşünce ve eylemsellikle alevi maduriyetinin tolumla paylaşılır bir noktaya yükseltilmesi gerekiyor.
Alevi derneklerinin eksiği temsil ettiklerini söyledikleri alevileri dahi kucaklıyor olamamalarıdır. Bir başka zorlukda , alevi sorunlarının temsili adına sıkca yıpratılmış olmasıdır.Son otuz kırk yıla baksak dahi sonuç
alıcı temsiliyetler görmüyoruz.Bir acı gerçekte aleviler üzerine çokca politik oyunlar oynanmasıdır. Neyse konuşulacak çok şey var.
Turgut beye başarılar dilerim. Hasan Kayım

ümit  agdoğan
ümit agdoğan - 7 yıl Önce

Şuanda tüm siyasi partilerde dahil ALEVİ sorununa değinen çözümlerini gördüğünüz afişlerde,dövizlerde,broşürler yol haritasını çizen tek aday TURGUT ÖKER dir. nasıl böyle bir gaflet içinde olduğunu anlamak çok zor hasan kayım bişeyler görmek gerçekten istiyorsan turgut başkanı takip et yada önündeki afişleri oku.
1. BÖLGDE TÜM ALEVİ OYLARI TURGUT ÖKERE

HASAN KAYIM
HASAN KAYIM - 7 yıl Önce

Ümüt bey merhaba
Ben hakaret etmedn,çirkin dil kullanmadan inancımı söyledim.
Sense alıngan bir dil kullanıyorsun,bu doğru olmaz,bana çatmadan Turgut beyin güzel yanlarını anlatsan ona faydan olurdu.
İnsanların düşüncelerini açık söylemesi iyi birşeydir diye düşünüyorum.
İyi günler dilerim. hasan kayım

umut ağdoğan
umut ağdoğan - 7 yıl Önce

bu açıklamı yazmadan önce turgut ökerin 20 yıldır ALEVİ mücadelesinin her sahfasında olduğunu bilmiyorsan kendini sorgulamak başlayabilirsin
önce araştır bu adam neler yapmış diye
bu yazın sinsice kin,nefret, küçük siyasi oyunlar kokuyor
Turgut Öker gerçek bir alevi temsiliyeti olan birisimidir bilmiyorum. Genel bilgiler ışığında biraz zor gibi.Bu arkadaşımızın pratiğine bakarsak AABF Başkanlığı yapıyor,yol tv bu arkadaşların denetiminde,yol tv nin yayın süreci içinde izlediği çizgiye bakılırsa alevi mağduriyetini kavramış gibi görünmüyor,daha çok popilist tutum ve davranış içindeler gibi.

soner gökbulut
soner gökbulut - 7 yıl Önce

hasan kayım sen önce teslimiyet derken TURGUT ÖKERİN KİM OLDUGUNU BİLMİYORSUN her halde ben onun köylüsüyüm gençliginden buyana mücadele içinde olup senin savun partilerden milletvekiligi tekliflerini elinin tersiyle yitmi ş birisi kimden bahsetini iyi bil 20yılaaşkın dır türkiyede avrupada alevi lerin yaşadıgı yerlerde basmadık toprak bırakmadı saygılar

Hüseyin sirkeci
Hüseyin sirkeci - 7 yıl Önce

Hak talep edildiği sürece karşılık bulur. Alevilerin sesi Mecliste Turgut Öker olmalıdır. Bu secim alevilerin kendi iradelerine sahip çıkma,seçme zamanıdır.Ben Amasya da oturan bir aleviyim. İstanbul da oy kullanamıyorum. İstanbul 1. Bölgede oturan tüm Alevi canlara!.. emanetimize sahip çıkın Turgut Öker Alevilerin onurudur onurumuza sahip çıkın lütfen

Ecevit Ugurlu
Ecevit Ugurlu - 7 yıl Önce

Biz Aleviler, Devrimciler ve Demokratlar olarak bu güne kadar sorunlarımız Mecliste çözülmüyor demeyi bir tarafa bırakarak,
Secim günü Sandiga gidip, Elimize Dogan Firsati degerlendirip,
Kimligimizin temsilcisi olan Turgut Öker Baskanimiza oy Kullanmamizdir....