CHP’li Belediye Başkanı: Afrin harekatını onaylamıyorum

CHP’li Kurt, Afrin operasyonunu onaylamadığını söyledi

CHP’li Belediye Başkanı: Afrin harekatını onaylamıyorum

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesi CHP’li Belediye Başkanı Kazım Kurt, Afrin operasyonuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Afrin operasyonunu onaylamadığını söyleyen Kurt,  “Bu harekatı onaylamıyorum, doğru bulmuyorum. Gariban çocukların şehit olacağı bir savaşı istemiyorum” dedi.

Eskişehir’de katıldığı bir derneğin etkinliğinde açıklamalarda bulunan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt şöyle konuştu.

 “Örgütlenmenin en önemli demokratik hak olduğunu, talep olduğunu gözler önüne seriyorsunuz. Sizleri tebrik ediyorum. Biz, birlikte olursak ayaktayız. Biz, birlikte olursak varız. Ve biz birlikte olursak geleceği kurabiliriz. Şöyle bir sıkıntı var. Biraz önce başkan söyledi. Bir sınır ötesi harekat var. Bu harekat yanlış dış politikalar yüzünden meydana gelmiş bir harekattır. Bu harekatı onaylamıyorum, doğru bulmuyorum. Gariban çocukların şehit olacağı bir harekatı, bir savaşı istemiyorum. Hiç kimsenin kanı dökülmesin. Hiç kimsenin kanı, hiçbir petrol dolarından daha az değerli değildir. O nedenle biz Türkiye’de bu konularda tavır koyan, kavga veren, 500 kilometreyi tek başına yürümeyi göze alan bir genel başkanın sizlere selamını getiriyorum. Onun etrafında birleşelim. Onunla birlikte yürüyelim diyorum.”

Kaynak: Diken

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 12:24

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahbender yıldız
Şahbender yıldız - 3 yıl Önce

Bu ülkeye senin gibi sosyal demokrat adam lazımEn karanlık zamanda ışığı yakacak adam CHP dahil herkesin medyanın vesayet altınada sus pus Olduğu bu dönemde orta anadolu da ses çok kıymetlidir

melek
melek - 3 yıl Önce

chp olarak savaşı onaylamadınız mı. söylemleriniz takdir ve saygıya değer. bunları savaşa onay veren chplilere de öğretseniz çok iyi olur

SIRADAKİ HABER