CHP’li Altay'dan Demirtaş açıklaması: Erdoğan'ın yaptığı savcılara, hâkimlere açık bir talimattır

Altay, "Erdoğan 'Benim sinirlendiğim herkesi cezaevine koyun' diyor" dedi

CHP’li Altay'dan Demirtaş açıklaması: Erdoğan'ın yaptığı savcılara, hâkimlere açık bir talimattır

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Türkiye Büyük  Millet Meclisi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ben inanıyorum ki yargımız Selahattin Demirtaş gibi bir teröriste böyle bir hak tanımaz. Kobani'nin faili, Diyarbakır'ın faili, Yasin Börü'nün faili odur. Bunları görmezden mi geleceğiz? Yargımız bunları görmezden mi gelecek? Böyle bir teröristin asla önünün açılmasına yol vermeyiz" açıklamasına yanıt veren Altay, "Bu savcılara, hâkimlere açık bir talimattır” dedi.

Altay, "Milletin parasını başkalarına göndermek ucubeliktir, garabettir. Sağlık Bakanı hayatını kaybeden sağlıkçılar için 'görev şehidi' ifadesini kullandı. Keşke olsa. Bizim verdiğimiz kanun teklifini aylardır söylüyoruz." dedi.

Ülkede ekonomik olduğunu ifade eden Altay, "Bunlar ekonomik krizin farkında değil. Merkez Bankası'ndaki paraları bloke etmeyin. Bu paraları bloke etmeyin diye dün de yalvardım.  İstanbul Belediyesi halk ekmeklerin satış noktalarını artırmak istiyor buna neden engel olunuyor? Anlamıyoruz. Doğal gaz, elektrik faturaları Haziran ayına kadar ertelenmelidir" ifadesini kullandı.

DEMİRTAŞ AÇIKLAMASI

Altay, "Erdoğan dün 'Demirtaş teröristtir. Ben inanıyorum ki, bizim yargımız, Selahattin Demirtaş gibi bir teröriste böyle bir imkan hazırlamaz' dedi. Bu savcılara, hâkimlere açık bir talimattır. Erdoğan 'Benim sinirlendiğim herkesi cezaevine koyun' diyor" düşüncesini dile getirdi.

Altay, "Adalet Bakanı 'Mobil savcılardan, hâkimlerden haberim yok' diyor. Hâkimler ve Savcılar Kurulu Başkanı sensin. Ortada bu kadar şikâyet varken dava açmak senin hakkın değil midir?" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 21:58

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER