CHP’den, Erdoğan'ın "Yargı yarın sizi de davet ederse şaşmayın" açıklamasına yanıt

CHP’li Tezcan, "Erdoğan'ın tehditlerinden korkmuyoruz korkmayacağız" dedi

CHP’den, Erdoğan'ın "Yargı yarın sizi de davet ederse şaşmayın" açıklamasına yanıt

Cumhurbaşkanı  ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde başlatılan 'Adalet Yürüyüşü'yle ilgili açıklamalarına CHP’den yanıt geldi.

Erdoğan’ın "Adalet arıyorsan yeri parlamentodur. Yargı yarın sizi de davet ederse şaşmayın" sözlerine  yanıt veren CHP milletvekili Bülent Tezcan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan yine yargıya talimat vermeye başladı. Bu adaletsiz sürecin en önemli sorumlusu kendisi, adaleti ortadan kaldıran kendisidir. Kendi adalet sistemini kurmak için talimatla hakimler ve savcılar oluşturan kendisidir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a başlattığı "Adalet Yürüyüşü" bugün üçüncü günü sona erdi.

Tezcan açıklamasında şu ifadeler yer verdi;

‘ERDOĞAN YİNE YARGIYA TALİMAT VERMEYE BAŞLADI’

Yürüyüşümüz 3. gününde, AKP Genel Başkanı'nı rahatsız etmiş. Yargıdan meclisten adaleti çıkardılar. Adaleti arayacak tek yer sokaklardır, biz yürüyüşümüze devam edeceğiz. Cumhurbaşkanı Erdoğan yine yargıya talimat vermeye başladı. Bu adaletsiz sürecin en önemli sorumlusu kendisi, adaleti ortadan kaldıran kendisidir. Kendi adalet sistemini kurmak için talimatla hakimler ve savcılar oluşturan kendisidir. 2 gün önce Anayasa'nın 138. maddesi aklına gelip yargı bağımsızdır diyen Erdoğan bugün savcılara talimat veriyor.

‘KILIÇDAROĞLU SOKAKLARDA HALK İLE BİRLİKTE ADALET ARIYOR’

Kılıçdaroğlu'nu gözaltına alın veya ifadeye çağırın diye. Bunu daha önce gazeteciler için istemişti. Savcılar talimat olarak algıladı ve harekete geçti. Meclis'te adliyede adalet bırakmazsanız, ana muhalefet partisi başkanı da çıkar sokaklarda halkla birlikte adalet arar. Her yere kilit vurabilirsiniz ama sokaklara vuramazsınız. O nedenle sokaktayız.

‘ERDOĞAN’IN TEHDİTLERİNDEN KORKMUYORUZ’

15 Temmuzda halk sizin baskıcı rejiminiz için değil, demokrasi için sokaklara çıktı. Sokaklar o zaman kutsaldı da şimdi mi cehennemin kapıları oldu. Siz tüm şer odaklarını toplasanız da bu yürüyüş devam edecek. Erdoğan'ın tehditlerinden korkmuyoruz korkmayacağız."

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2017, 10:40

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER