CHP: Yeterince oy çalamadılar, seçimi çalmaya çalışıyorlar

YSK Başkanı Güven, “Mükerrer seçmen de sahte seçmen de hayali seçmen de yok” demişti

CHP: Yeterince oy çalamadılar, seçimi çalmaya çalışıyorlar

AKP Büyükçekmece İlçe Başkanlığı’nın ‘usulsüz seçmen kaydı’nı gerekçe göstererek ilçedeki seçimlerin yenilenmesi talebine CHP’den ilk değerlendirme geldi.

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, seçim öncesinde CHP’nin usülsüz seçmen kayıtlarına dair yaptığı itirazların dikkate alınmadığını hatırlatarak “Oyları yeterince çalamadılar şimdi seçimi çalmaya çalışıyorlar” dedi.

Tezcan T24’e yaptığı değerlendirmede, “Usülsüzlük yapıldıysa kendileri yapmıştır. Usülsüz seçmen kaydına dair bugüne kadar bizim şikayetlerimiz itirazlarımızı dikkate almayan, varsa gidin şikayet eden kendileriydi. Devlet ellerinde, bir usülsüzlük varsa kendilerinindir” diye konuştu.

“Fark 18 bin, usülsüz seçmen varsa da bu sonucu etkilemez” yorumunda bulunan Tezcan, Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının verilmesi taleplerine dair de şunları söyledi:

“Normalde 2 gün içinde itiraza dair karar verilmesi lazım. Ama ne zaman verirler bilmiyoruz. Ankara’da Mansur Yavaş’ın itiraz süreci devam ederken vermişlerdi Melih Gökçek’e. Şimdi de vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar.”

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı (YSK) Sadi Güven, 22 Ocak tarihinde yerel seçime ilişkin olarak açıklamada bulunmuştu. Güven, şunları söylemişti: “Mükerrer seçmen de sahte seçmen de hayali seçmen de yok.”

BÜYÜKÇEKMECE'DE DURUM NEYDİ?

31 Mart'ta yapılan yerel seçimde Büyükçekmece'de CHP'nin adayı Hakan Akgün yüzde 50.34 oy alarak kazanmıştı. AKP'li rakibi Mevlüt Uysal ise yüzde 47.45 oy almıştı.

AKP'nin itirazları sonrasında ilçede yapılan yeniden sayımda AKP lehine 72 oy, CHP lehine de 72 oy kaydı yapılmıştı.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
selman nuri gerçeksever
selman nuri gerçeksever - 1 yıl Önce

Mevcut yürütmeye karşı konuşan/yazan herhangi bir kimse “hakaret ettiği” bahânesi ve iftirasıyla göz altına alınabiliyor ya da tutuklanabiliyor. Daha da kötüsü, avukatını bile savunma yapamaz duruma getirebiliyorlar. Kişilerin mahkemelerde savunma hakları kısıtlanıyor, aylarca ve kasten hazırlanmayan iddianâmeler nedeniyle yüzlerce vatandaşımız iddianamesiz bir şekilde hapishanede bekletiliyor. Bu şekilde yüzden fazla gazeteci hapiste, tahliye edilen yüzlercesi de mesleklerini yapamayacak şekilde ötekileştirilmiş durumda. Haklarında hukuksal süreç başlatılmamış olanlar ise, tutuklanma ve işinden olma korkusuyla kendi kendilerine otosansür uyguluyorlar.
“Ülke ekonomisi de, hem uluslararası eğilimlerden kaynaklanan hem de yanlış ekonomik politikaların sonucunda ortaya çıkan başka bir ciddi bunalımla karşı karşıyadır. Bu bunalımı da tek bir kişinin kararlarıyla aşmak olanaklı görünmemektedir. Üstelik, ülkeyi bu ekonomik çıkmaza da kendisi için Tek Adam Yönetimi modeli biçilen lider sokmuştur.” http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/1011285/Tek_adam_nicin_yonetemez_.html

Adallet
Adallet - 1 yıl Önce

Asil hirsizlik anadolu ajansi cumhurbaskani secim lerinde onde kostermekle yapti siz devlet kurulusu diyerek uyutuldunuz birdaha

SIRADAKİ HABER