CHP Sözcüsü Öztrak: Türkiye Suriye’ye savaş ilan etti mi, etmedi mi?

Faik Öztrak, parti Genel Merkezi’nde gündeme dair basın toplantısı düzenledi

CHP Sözcüsü Öztrak: Türkiye Suriye’ye savaş ilan etti mi, etmedi mi?

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İdlib’de yaşanan gelişmelere yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarının İdlib’de tam olarak ne yaşandığını bilmesi en doğal hakları. Türkiye, Suriye’ye savaş ilan etti mi, etmedi mi?” diye sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, parti Genel Merkezi’nde gündeme dair basın toplantısı düzenledi.

İdlib’de yaşanan gelişmeler üzerinde duran Öztark, “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İdlib’de tam olarak ne yaşandığını bilmesi en doğal hakkı. Bunu Rus kaynaklarından değil, devletimizden öğrenmek istiyoruz. Millet olarak gerçeği bilmek istiyoruz. Türkiye, Suriye’ye savaş ilan etti mi etmedi mi?” diye sordu.
 
‘YAŞANILANLAR BECERİKSİZLİK’
 
Yaşanılanları “beceriksizlik” olarak tanımlayan Öztrak, “Rusya’ya 2016’dan bu yana vermedik taviz bırakmadılar. Ruslar boruları bizim topraklara döşedi, indirimi Bulgarlara verdi. Akkuyu Nükleer Santrali ile ülkemizi Rusya’ya uzun yıllar bağımlı hale getirdiler. Rusya’ya pek çok alanda bağımlıyız. Suriye’nin stratejik limanlarını Ruslar, petrolünü ABD’liler kapattı. Bize de 4 milyon Suriyeliye bakmak düştü” diye belirtti.
 
‘NEREDEN NEREYE’
 
Öztrak, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın 18 yıl önce söylediği sözleri hatırlatarak, “Vatandaş evinin kirasını ödeyemiyor, yandım Allah diye bağırıyor diyordu Erdoğan 18 yıl önce. Millet artık direkt doğrudan kendini yakıyor. Bunları görmek için göz lazım. Damadın çokomelli beyanları bile artık milleti güldürmüyor” yorumunda bulundu.  
“Millet artık direkt doğrudan kendini yakıyor” diyen Öztrak devamında şunları söyledi: “Kayınpeder damadın gazına gelip vatandaşın geleceğe güveni artıyor diyor, diğer taraftan bir öğretmenimiz hayatına son veriyor. Antalya’da bir işçimiz 26 bin liralık borcunu ödeyemediği için intihar ediyor. Ama saraya göre vatandaşın umudu artıyor.”
 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2020, 09:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 1 yıl Önce

CHP ye soruyorum Erdoğan esadtan ne farkı var

Melek
Melek - 1 yıl Önce

Savaş’ın sizin desteğinizle başladığını unutmuşsunuz galiba

SIRADAKİ HABER