CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yeniden aday

Kaftancıoğlu’nun adaylık açıklamasına CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan’ın yanı sıra ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve çok sayıda partilinin destek verdi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yeniden aday

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 9 Şubat Pazar günü yapılacak CHP İstanbul İl Kongresi’nde yeniden aday olduğunu açıkladı.

Kaftancıoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisini işaret etmesiyle ilgili “bu bir dayatma değil, hak teslimidir” ifadelerini kullandı.

CHP İl Başkanlığı binasının bulunduğu Şişhane’deki Canan Kaftancıoğlu’nun adaylık açıklamasına CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan’ın yanı sıra ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve çok sayıda partilinin destek verdi.

Kaftancıoğlu, 9 Şubat’ta Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak İl Kongresi’nde yeniden aday olduğunu belirterek "İki yıl boyunca nasıl fedakarlık yaptığını bildiğim benim hep birlikte kuracağımız hayalin gerçekleşmesine yardımcı olan eşim ve kızıma teşekkür ediyorum. Aynı duygu, inançla adaylık açıklamasını yapıyorum. İki yıl önce adaylık açıklamamızı yaparken hep birlikte hayalimizi hayata geçireceğimizi söylemiştik” dedi.

‘İMAMOĞLU’NA, İSTANBUL İTİFAKI’NA CHP ÖRGÜTÜ’NE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEM AZDIR’

“İstanbul'a nefes aldıran Ekrem başkanımıza, hayalimizin parçası olan İstanbul İttifakı'na ve CHP örgütüne ne kadar teşekkür etsem azdır. Parti içi demokrasiyi uygulayan tek partiyiz. Kongrelerimizin kişilerin değil ilkelerin tartışıldığı, kararın örgütlerimiz olduğu süreçlerdir” diyen Kaftancıoğlu “9 Şubat İstanbul Kongremizi bu inançla gerçekleştireceğiz. Yapacaklarımızın dahası var o nedenle adayım. İstanbul'dan Türkiye'ye tek yön iktidar. Şimdi yeniden yeni bir hikâyeye ve yolculuğa çıkıyoruz. O nedenle bize sadece inancınız lazım. Ezilenlerin ve güvencesizlerin kendini yeniden bulduğu yeni bir siyaseti inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BU BİR BAYRAK YARIŞI

Kaftancıoğlu açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Umudu birlikte yayacağız günlerin dahası var. Uykusuz gecelerimizin, iktidar için mücadele edeceğimiz her bir anın dahası var. Bu inançla 37. İstanbul İl Kongresi'nde bir kez daha adayım. İstanbul örgütümün bana hissettirdikleriyle Türkiye'ye nefes aldırmak için adayım. Bir hak teslim, yapmak durumundayız. CHP, demokrasinin kendi içinde uygulandığı bir parti. CHP, demokrasinin yaşandığı bir parti. Elbette başka adaylar çıkabilir. Bizimki bir bayrak yarışı. Başka aday çıkmasıyla ilgili en ufak bir kaygısı olmaz."

KAFTANCIOĞLU: CEMAL CANPOLAT İLE GÖRÜŞTÜM, ‘SİZİN KARŞINIZA ADAY OLARAK ÇIKMAM’ DEDİ

Açıklamadan sonra bir gazetecinin CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine ilçe başkanları toplantısında verdiği desteği ve Cemal Canpolat’ın aday olmayacağını açıklamasını sorması üzerine Kaftancıoğlu şu yanıtı verdi:

“Genel Başkanımızın ilçe başkanları ile yaptığı toplantıda, bizlerle çalışmaya devam etmek istemesi bir dayatma değil, kendi düşüncesidir. Genel Başkanımız hak teslimi yapmıştır, kanaatini belirtmiştir, örgütümüzün karar vereceğini dile getirmiştir. Biz CHP’de geçmiş dönemlerde aynı koltuklarda oturmuş insanlar (Cemal Canpolat) olarak her zaman bir araya geliyoruz. Cemal Başkanımıza da hak teslimi yapmamız lazım. Cemal Başkanımız, ‘Ben sizin karşınıza aday olmayı düşünmedim, doğru da bulmam. Bunu görüştüğüm herkese söyledim. Benim çevremde dışlandığını düşünen bir takım arkadaşların böyle bir eğilimi ve önerileri oluyor, ben de bu süreci yönetmek durumundayım’ dedi. Cemal Başkanımız da aday olup çekilmiş birisi değil.”

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2020, 23:12

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER