CHP'den istifa eden milletvekillerine tazminat davası

2'şer liralık maddi ve manevi tazminat davası

CHP'den istifa eden milletvekillerine tazminat davası

Eski CHP Şişli İlçe Başkanı Hıdır Tanrıverdi, CHP'den istifa eden üç milletvekili hakkında 'CHP'li seçmenlerin oyunu hileyle gasp etmek' suçundan 2'şer liralık maddi ve manevi tazminat advası açtığı iddia edildi.

CHP 'nin eski Şişli İlçe Başkanı Avukat Hıdır Tanrıverdi, "seçim dönemi bitmeden, partiden istifalarının, CHP'li seçmenlerin oyunu hileyle gasp etmek sonucunu doğurduğu" gerekçesiyle Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, İzmir Bağımsız Milletvekili Birgül Ayman Güler ve Merkez Parti İstanbul Milletvekili Ercan Cengiz hakkında 2'şer liralık maddi ve manevi tazminat davası açtı.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre Tanrıverdi, nöbetçi Ankara Sulh Hukuk Mahkemesinde açtığı davanın dilekçesinde, CHP'de aktif siyaset yaptığını belirtti.

Davalılarla aynı dönemde kendisinin de milletvekili aday adayı olduğunu, ancak partisinin davalıları aday gösterdiğini ifade eden Tanrıverdi, kendisi gibi milyonlarca kişinin, partinin bu kararına saygı duyarak, seçimler için gece gündüz çalıştığını kaydetti. Dolayısıyla davalıların bağımsız ya da tercih sistemiyle değil bu çalışmalar sonucunda, kendisi gibi partili veya parti sempatizanı kişilerin oylarıyla milletvekili olduklarını kaydeden Tanrıverdi, ancak davalıların milletvekili seçildikten sonra seçim dönemi bitmeden partiden istifalarının, CHP'li seçmenlerin oyunu hileyle gasp etmek sonucunu doğurduğunu savundu.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 12:43
YORUM EKLE