CHP'den Davutoğlu'nun istifasına ilişkin açıklama: Çöküşü gördü

İhracı istenilen Davutoğlu dün istifasını açıklamıştı

CHP'den Davutoğlu'nun istifasına ilişkin açıklama: Çöküşü gördü

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Kayseri’nin İncesu ilçesinde düzenlenen 26’ncı İncesu Kültür ve Üzüm Festivali’ne katıldı.

Festival sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kaya, AKP'den ihracı istenen eski Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun, partiden istifası hakkında "Bu toplum artık sorunların çözülmesini istiyor. Ahmet Davutoğlu, bu çöküşü gördü” dedi.

CHP’li Kaya Davutoğlu'nun istifası ile ilgili şöyle konuştu:

"Adalet ve Kalkınma Partisi’nden sadece Ahmet Davutoğlu istifa etmedi. Hemen her ilde insanlar istifa ediyor. Belli ki sorunlar çözülememiştir. Bizim insanımız bir partiye körü körüne bağlanmaz. Çözüm varsa devam eder, çözüm yoksa terk eder. Biz siyasetçilerin bir kez daha ders alması gerekiyor. Toplumun derdine derman olmaya bakacağız. Kendi çizdiğimiz sınırlar içinde kalmayacağız. Acaba parti mi kuracaklar, onu bilmiyoruz. Bu toplum artık sorunların çözülmesini istiyor. Ahmet Davutoğlu, bu çöküşü gördü.”

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2019, 13:29

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 1 yıl Önce

Sayın davut oğlu halk seni dört gözle bu ülkenin Cumhurbaşkanı olmasını bekliyor ançak senin hafızan bü ülkenin iç ve dış sorunlar çöze bilir geri kalan hepsi Faso fisodur halkı kurtarma partisi hkp

SIRADAKİ HABER