CHP'de muhalif üyeler PM çağrısını geri çekti

CHP'de Parti Meclisi'nin toplanmasını isteyen üyeler, aday listelerinin verilmiş olması sebebiyle geri adım attı

CHP'de muhalif üyeler PM çağrısını geri çekti

CHP’de sular durulmuyor. Muhalif üyeler, yayınladıkları bir basın metniyle, Parti Meclisi’nin olağanüstü toplanması talebinden vazgeçti. PM’nin toplanması için imza veren isimlerden Selin Sayek Böke “Geciktirilerek gündemsiz bırakılan Parti Meclisi’nin toplanması anlamsızdır. Parti Meclisimizin olağanüstü toplanması talebimizi geri çekiyoruz” dedi.

CHP’de 12 Parti Meclisi üyesi, İstanbul Maltepe ve Urfa Siverek adaylarının yeniden değerlendirilmesi için PM’yi olağanüstü toplantıya çağırmıştı. CHP yönetimi de, imzaların 16 Şubat’ta genel merkeze sunulması üzerine olağanüstü PM’nin 23 Şubat’ta toplanmasını kararlaştırmıştı.

‘PM’NİN TOPLANMASI ANLAMSIZLAŞTI’

Ancak çağrı talebinde bulunan 12 üye, söz konusu taleplerinin aday listelerinin sunulması nedeniyle ‘gündemsiz’ kaldığını belirterek, bugün çağrılarını geri çekti.

Açıklamada şöyle denildi: “Ne yazık ki YSK takvimini ve parti tüzüğümüzü de göz önüne alarak yaptığımız uyarıların hepsi göz ardı edilmiş, dilekçemizin genel merkezimize ulaştığı andan itibaren, söz konusu toplantı için yeterli zaman olmasına rağmen, olağanüstü PM toplantısı, aday listelerinin tesliminden ve hatta itiraz süresinin bile bitiminden sonraki bir tarihe konulmuştur. Yaşanılan bu durumla, ne yazık ki örgütümüzün ve CHP’ye gönül veren milyonların sesini duymaya ve bu sesle ortaklaşarak partimizin gücünü ve başarısını artırmaya dönük bir fırsatın kaçırılmış olduğu açıktır. Ancak Genel Merkezimiz tercihini bu yönde kullanmıştır.

Gelinen noktada, kasıtlı olarak gündemsiz bırakılan Parti Meclisimizin toplanması, anlamını, faydasını ve gerekliliğini yitirmiştir. Bu şartlar altında faydasını yitirmiş, gündemi ortadan kaldırılmış bir PM toplantısı yapmanın, doğası gereği anlamı olmayacağı gerekçesiyle olağanüstü toplantı talebimizi geri çekiyoruz. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da, partimizin tüm adaylarının seçimlerde en iyi sonucu alabilmesi için sahada ve her alanda hep birlikte, omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

CHP’de PM’nin olağanüstü toplanması talebiyle PM üyeleri Ali Şeker, Mehmet Ali Çelebi, İlhan Cihaner, Selin Sayek Böke, Gökhan Günaydın, Ekrem Kerem Oktay, Yaşar Seyman, Müslim Sarı, Hakkı Süha Okay, Haluk Pekşen, Erdal Aksünger ve Gaye Usluer imza vermişti.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 21:03

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER